برگزاری رزمایش حمله سایبری به سامانه های کنترل صنعتی صنایع غرب بندرعباس

    رزمایش مشترک حمله سایبری به سامانه‌های کنترل صنعتی با پیامد شیمیایی صنایع غرب بندرعباس به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد. این رزمایش با هدف ارتقای سطح آمادگی در برابر تهدیدات محتمل، شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت‌های مستقر در صنایع غرب بندرعباس، ایجاد هماهنگی بین تیم‌های حاضر در رزمایش، ارزیابی تجهیزات […]

01 41

 

bohran 04

 

رزمایش مشترک حمله سایبری به سامانه‌های کنترل صنعتی با پیامد شیمیایی صنایع غرب بندرعباس به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.

این رزمایش با هدف ارتقای سطح آمادگی در برابر تهدیدات محتمل، شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت‌های مستقر در صنایع غرب بندرعباس، ایجاد هماهنگی بین تیم‌های حاضر در رزمایش، ارزیابی تجهیزات و نیروی انسانی برای مقابله با حوادث و مخاطرات و تهدیدات احتمالی برگزار شد.

در این رزمایش مشترک تیم‌هایی از شرکت نفت ستاره خلیج فارس، شرکت پالایش نفت بندرعباس، اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت فولاد هرمزگان، منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، شرکت آلومینیوم المهدی، شرکت توانیر هرمزگان، منطقه شش عملیات انتقال گاز، پالایشگاه گاز سرخون و قشم و شرکت گاز استان هرمزگان به اجرای امور محوله در رزمایش پرداختند.

این رزمایش که به میزبانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد با سناریویی در خصوص حمله سایبری به سامانه‌های کنترل صنعتی با پیامد شیمیایی بود که تمامی مراحل آن با موفقیت اجرایی شد و تیم‌های حاضر در آن آمادگی‌های لازم در صورت بروز شرایط بحرانی را کسب کردند.