برگزاری محفل انس با قرآن کریم در روستای خرگوشی شهرستان سیریک

محمد پیشان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک از برگزاری محفل انس با قرآن کریم در روستای خرگوشی از توابع بخش مرکزی این شهرستان همزمان با یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان مصادف با سومین روز از فروردین ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

محمد پیشان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت: گرچه توجه به قرآن و بهره بردن از معنویات این کتاب آسمانی به روز و ماه خاصی اختصاص ندارد و مسلمانان در تمام طول سال باید به قرائت قرآن بپردازند و از معنویات آن بهره مند شوند، اما چون ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است، لازم است در این ماه اهتمام ویژه تری نسبت به برنامه های قرآنی داشته باشیم و ارتباط مان را با قرآن بیشتر کنیم. به همین منظور برگزاری چندین محفل انس با قرآن کریم درسطح شهرها و روستاهای شهرستان سیریک توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی شده است و باهمکاری خیرین نیک اندیش و سایر دستگاه های فرهنگی ازجمله اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در طول ماه مبارک رمضان درسطح شهرستان سیریک به اجرا در می آید.

وی ادامه داد: در نخستین محفل شهرستان در سال جدید با مشارکت و همکاری دهیاری روستای خرگوشی با حضور قاری بین المللی کشورمان حاج مهدی فروغی در مسجد جامع این روستا برگزار شد که در ابتدای محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط حافظ رسول تنوتاس از حافظان کل قرآن کریم روستای خرگوشی آغاز سپس داود حسن پور از قاریان شهرستان سیریک، استاد یوسف جعفرزاده از قاریان مطرح استان هرمزگان و استاد حاج مهدی فروغی از قاریان بین المللی کشورمان در جایگاه تلاوت قرار گرفتند و با تلاوت کلام الله مجید این محفل قرآنی را نورانی کردند.

در ادامه برنامه حجت الاسلام و المسلمین سالاری امام جمعه شهرستان به سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن تبریک سال جدید و همچنین ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه حاضران با اشاره به مناسبت های اسلامی پیش رو گفت: به نقل از شیخ مفید در مسار الشیعه پیامبر اسلام در روز دوازدهم رمضان عقد اخوت در بین یاران خود برقرار کردند. ایشان بین مهاجرین و انصار عقد اخوت را برقرار کردند تا وحدت و برادری در بین مسلمانان تقویت شود. ما نیز باید از پیامبر گرامی اسلام پیروی کنیم و در جهت گسترش برادری بین مسلمانان بکوشیم. ایشان با اشاره به شعار سال افزودند: شعاری که رهبر معظم انقلاب برای سال جدید انتخاب کرده اند مبنایی قرآنی دارد با دقت و تفکر در آیه ۱۲۸ سوره اعراف: «قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ اسْتَعِینُوا بِاللَّهِ وَاصْبِرُوا إِنَّ الْأَرْضَ لِلَّهِ یُورِثُهَا مَنْ یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَالْعَاقِبَهُ لِلْمُتَّقِینَ » تلاش برای آباد کردن زمین نه تنها باعث جهش تولید بلکه موجب انفجار تولید می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از قاریان و حافظان قرآن کریم با اهدای لوح سپاس توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل به عمل آمد.