برگزاری چهارمین جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش

چهارمین جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش، با توجه به اهمیت اقدامات لازم جهت پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش، برای هماهنگی بین دفاتر ستادی مربوطه و تصمیم گیری‌های لازم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان […]

چهارمین جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش، با توجه به اهمیت اقدامات لازم جهت پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش، برای هماهنگی بین دفاتر ستادی مربوطه و تصمیم گیری‌های لازم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، این جلسه با حضور مشاور ریاست سازمان در امور بیماری های جانوری و بیماری های مشترک انسان و حیوان، مدیرکل دفتر حیات‌وحش و آبزیان آب های داخلی و نمایندگان یگان حفاظت، دفتر حفاظت و مدیریت شکارو صید و روابط عمومی سازمان و سایر کارشناسان برگزار شد.

سید مجید خرازیان مقدم درباره این نشست گفت: در این جلسه مصوبات قبلی کارگروه بررسی و مقرر شد دفاتر مربوط ستادی، پیگیری های لازم را برای استفاده از ظرفیت های موجود و رفع موانع برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش انجام دهند.

مدیرکل دفتر حیات‌وحش و آبزیان آب های داخلی افزود: لازم به ذکر است که اقدامات مورد نظر جهت پیشگیری از بیماری آنفلوانزا در حیات‌وحش بر اساس دستورالعمل ابلاغی پیش از آغاز فصل مهاجرت پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی به کشورانجام شده است و از آن جمله می توان به حفاظت فیزیکی، دیده بانی حیات‌وحش و افزایش بازدیدها و مراقبت های مستمر از تالاب ها و مراکز تجمع پرندگان مهاجر آبزی، بررسی وضعیت پرندگان وحشی و اعلام گزارش به موقع در زمان مشاهده تلفات پرندگان مهاجر مشکوک به بیماری به دامپزشکی استان، توسط ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها اشاره کرد وافزود: این اقدامات ادامه دارد.

وی ادامه داد: هم‌زمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان وحشی مهاجر اقدامات گفته‌ شده با جدیت بیشتری دنبال می‌شود. همچنین کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات‌وحش متناظر با کارگروه ستادی در ادارات کل حفاظت محیط زیست تشکیل شده تا اقدامات لازم در رابطه با افزایش پایش‌ها در حیات‌وحش، اطلاع رسانی به ستاد و دامپزشکی و هماهنگی بین بخش‌های مرتبط سرعت پیدا کند.