ش. خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰

برگزاری کارگاه آموزشی گیاهان دارویی در میناب

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از برگزاری کارگاه آموزشی حفظ، احیا و بهره برداری از گیاهان دارویی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ؛ خسرو بهرامی نژاد گفت: کارگاه مذکور در راستای اقدامات ترویجی و آموزشی جهت بهره برداری و حفاظت از گیاه داروئی و فراورده های جنگلی و مرتعی و با موضوع حفظ، احیا و بهره برداری صحیح از گیاهان دارویی بود در محل روستای پوم این شهرستان برگزار گردید.

وی افزود : منصوری رئیس اداره آموزش ترویج و مشارکتهای مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان و همچنین وحدانی از بهره برداران گیاهان دارویی به عنوان مدرس در این دوره حضور داشتند

منصوری ضمن بیان انواع گیاهان دارویی کمیاب مناطق کوهستانی میناب را که در نوع خود در سطح استان هرمزگان بی نظیر هستند گفت : گونه غالب رویشگاه شهرستان پوشیده از گیاه داروئی آویشن است که بدلیل وسعت و کثرت قابل توجه آن قابل بهره برداری صنعتی است .

وی پس از توصیف اکولوژیکی این گونه گیاهی استراتژیک و نحوه و زمان بهره برداری صحیح و حفاظت و توسعه آویشن در سطح رویشگاه به لزوم ایجاد کارگاههای فراوری گیاهان داروئی و عرقیات و عصاره گیری از گونه معجزه گر آویشن در سطح روستاهای منطقه تاکید کرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *