بندر شهید رجایی پیشانی اقتصاد کشور است

نماینده جدید ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تمجید از نگاه ویژه سازمان بنادر ودریانوردی به این استان مهم دریایی و ساحلی گفت: پویایی اقتصادی کشور را می توان با شاخص رونق بنادر سنجید. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “اله مراد عفیفی پور” مدیرکل  بنادر ودریانوردی استان هرمزگان با همراهی جمعی از مدیران […]

نماینده جدید ولی فقیه در استان هرمزگان ضمن تمجید از نگاه ویژه سازمان بنادر ودریانوردی به این استان مهم دریایی و ساحلی گفت: پویایی اقتصادی کشور را می توان با شاخص رونق بنادر سنجید.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “اله مراد عفیفی پور” مدیرکل  بنادر ودریانوردی استان هرمزگان با همراهی جمعی از مدیران و معاونین این اداره کل در دفتر نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس حضور یافت و ضمن دیدار و گفتگو با حجت السلام و المسلمین “محمد عبادی زاده”،  گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه دریایی و بندری استان را ارایه کرد.

 امام جمعه جدید بندرعباس در این دیدار بندر شهیدرجایی را پیشانی اقتصادی کشور توصیف کرد و با بیان اینکه فعالیت بنادر به عنوان مبنایی برای سنجش پویایی اقتصاد کشور محسوب می شود، گفت: با پیشرفت سریع علم، صنعت و رقابتی شدن قطب های اقتصادی در کشور، توجهی ویژه ای از سوی سازمان بنادر به بخش خصوصی و فعال سازی ظرفیتهای این بخش در بنادر  شده است.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده، می توان به شکل بهتری از نعمت الهی دریا بهره برد و فکر و توان نیروهای متخصص ایرانی را در تمامی ابعاد، به جهانیان معرفی کرد.

حجت الاسلام عبادی زاده چهار محور مهم اقتصادی در بخش های دولتی، خصوصی، تعاونی و مختلط(به عنوان تلفیقی از اقتصاد دولتی و بخش خصوصی ) را مورد اشاره قرار داد و گفت : آنچه در منویات و توصیه های رهبر فرزانه انقلاب به مسئولین و کارگزاران کشور توصیه می شود، فعال سازی و رونق بخشی به فرآیند تولید داخلی با تکیه بر بر بهره گیری از ظرفیت و توان بخش خصوصی است.

نماینده جدید ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: بارها دیده شده که حضور شرکت های بخش خصوصی و بنگاه های کوچک اقتصادی، بهره وری و کارایی بالایی را به دنبال داشته و حتی در برخی از حوزه ها، بهتر و اثر بخش تر از بخش دولتی عمل کرده اند.

نماینده جدید ولی فقیه در هرمزگان در دیدار با مدیران بنادر استان: 3

وی ضمن تمجید از نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به جغرافیای مهم هرمزگان به عنوان بزرگترین استان ساحلی کشور و همچنین ابراز قدرشناسی در خصوص زیرساخت های ایجاد شده در حوزه دریایی و بندری استان، اظهار داشت: هرگونه فعالیت اقتصادی که موجبات توسعه و آبادانی هرمزگان، اشتغالزایی برای جوانان و رونق بخشی معیشت ساحل نشینان را فراهم آورد، مورد حمایت بنده است.

 حجت السلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: اگر در برخی از موارد به دستگاهی پیرامون امور محوله تذکر می دهم، نگاهم ناصحانه و اصلاحی است.

در ابتدای این دیدار، “اله مراد عفیفی پور” مدیر کل بنادر ودریانوردی هرمزگان نیز طی سخنانی به تشریح گزارشی از اقدامات فرهنگی انجام شده در بنادر استان و شهرکهای مسکونی در راستای انجام تکالیف سازمانی و ایفای مسئولیتهای اجتماعی، پرداخت.

 وی توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی را نسبت به رونق گرفتن بنادر کوچک منطقه همچون جاسک، سیریک و تیاب مورد تاکید قرار داد و گفت:  خوشبختانه در شرق استان هرمزگان، با فراهم شدن زیرساخت های لازم، شاهد رونق چشمگیر و حجم بالای جابجایی کالا بویژه در بندر جاسک هستیم .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های صورت گرفته در سطح بنادر کشور طی ماه جاری خبر داد و گفت: بسط و گسترش سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی در بنادر استان،توسعه گردشگری دریایی، توسعه دریامحور مبتنی بر اصول وموازین قانونی و کنوانسیونهای بین المللی به عنوان بخشی از مهمترین برنامه کاری این اداره کل در سال جاری است .

عفیفی پور در پایان خاطرنشان کرد: مقابله و رویارویی با تحریم های اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمنان، مسئولیت سنگینی را برعهده ما قرار داده است؛ از این رو، کارکنان و فعالین حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با رسیدن به یک درک مشترک، همسویی، هم نوایی والهام گرفتن از تعالیم روحبخش و جهانشمول منبعث ار دین مبین اسلام، چشم اندازهای ترسیم شده ملی را به عنوان هدف غایی خود مدنظر قرار داده اند که همانا توسعه دریامحور این استان مهم ساحلی است

“بابک پارسا”