بهره برداری از نخستین مرکز انتقال نفت صددرصد ایرانی

برای نخستین بار مرکز انتقال نفت صدر صد ایرانی توسط منطقه خلیج فارس و همراهی دیگر ، به همت پیمانکاران داخلی  به بهره برداری  رسید. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : مدیر منطقه در بازدید از خط لوله گوره– جاسک  و در مراسم بهره برداری از مرکز شماره ۲ این خط گفت : این […]

برای نخستین بار مرکز انتقال نفت صدر صد ایرانی توسط منطقه خلیج فارس و همراهی دیگر ، به همت پیمانکاران داخلی  به بهره برداری  رسید.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : مدیر منطقه در بازدید از خط لوله گورهجاسک  و در مراسم بهره برداری از مرکز شماره ۲ این خط گفت : این مرکز با همکاری بی دریغ و جانانه همه همکاران در مجموعه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت راه اندازی شده است که همه عزیزان خصوصا مدیریت شرکت و معاونین که در این گرمای ۵۰ در جه و شیوع ویروس کرونا  قبول زحمت کردند و حضور فیزیکی داشتند  تقدیر و تشکر می نمایم.

کیهان پور افزود: توسط شرکت پمپ های صنعتی ایران ۴ دستگاه الکترو پمپ در این مرکز نصب شده که در حال حاضر ۴ دستگاه به شکل ۱+۳ در حال بهره برداری است

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در فار یک خط لوله گورهجاسک تقریبا یک سوم حجم ظرفیت اسمی آن به میزان ۳۳۰ هزار بشکه  در روز به بهره برداری می رسد .

مدیر منطقه خلیج فارس ادامه داد : پمپ های این خط به صورت موازی است که هر کدام قابلیت حمل بالغ بر ۱۰۰ هزار بشکه فرآورده را از مبدا گوره به جاسک  دارند.

کیهان پور با  اشاره به اینکه در فاز نهای این ظرفیت به یک میلیون بشکه خواهد رسید تصریح کرد : یکی از نکات برجسته  و قابل توجه این خط ، تامین نفت خام خوراک پالایشگاه بندرعباس است که برای اولین بار و به صورت زمینی با یک انشعاب ۳۰ اینچ از خط لوله ۴۲ اینچ در کنار شهر بندرعباس  صورت می گیرد .

وی افزود: از بدو تاسیس پالایشگاه بندرعباس تاکنون تامین خوراک این پالایشگاه از طریق دریا و کشتی بوده است.