س. بهمن ۱۱ام, ۱۴۰۱

بهسازی و ساخت پارک‌های محله‌ای در منطقه سه بندرعباس

1 دقیقه خوانده شده

شهردار منطقه سه بندرعباس گفت: برخی ارگان‌های دولتی بدهی قابل توجهی به شهرداری دارند که انتظار می‌‌رود این بدهی‌ها به منظور توسعه و رونق شهر پرداخت شود.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، روح‌الله مرادی‌زاده در نشست خبری با تشریح عملکرد شهرداری منطقه سه اظها کرد: همواره سعی داشته‌ایم که در اجرای طرح‌های مختلف و خصوصا ایده‌های تازه، علاوه بر استفاده از نظر کارشناسان و مهندسان داخلی، از ایده، تجربه و مشاهده شهروندان نیز استفاده کنیم.
وی افزود: شهرداری منطقه سه بندرعباس آماده دریافت هر گونه پیشنهاد و طرح جدید در راستای آبادان و رونق هرچه بیشتر شهر است.
شهردار منطقه سه بندرعباس با اشاره به اینکه بودجه سال گذشته این منطقه ۸۰۰ میلیارد ریال بوده که حدود ۱۲۰ میلیارد ریال مازاد این میزان محقق شد، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز میزان بودجه شهرداری منطقه سه ۸۸۰ میلیارد ریال بوده که ۴۲۹ میلیارد ریال آن عمرانی و ۳۷۱ میلیارد نیز جاری بوده است.
مرادی‌زاده با باین اینکه نوسانات اقتصادی و افزایش قیمت‌ها به شدت در بهای تمام‌شده پروژه‌ها تاثیر گذاشته است، ادامه داد: با این وجود سعی کرده‌ایم روند رو به رشد شهر با سرعت مطلوب و قابل قبولی ادامه پیدا کند.
این مقام مسئول با اظهار اینکه بخشی از بودجه تحقق یافته شهرداری نقدی و بخشی دیگر غیر نقدی است، گفت: در شش ماهه نخست امسال حدود ۱۰۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به شهرداری منطقه سه پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در ساخت زمین ورزشی خساستی به خرج نمی‌دهیم و اگر فضا داشته باشیم تا جایی که می‌توانیم و نیاز است زمین ورزشی می‌سازیم، زمین والیبال بو بسکتبال در حال ساخت است که دهه فجر افتتاح می‌شود.
این مقام مسئول گفت: به دنبال احداث و بهره‌برداری از زمین ورزش‌های ساحلی با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان هستیم و امیدوارم بندرعباس به قطب ورزش‌های ساحلی تبدیل شود.
وی با بیان اینکه ساخت و بهسازی پارک‌های محله‌ای نیز از برنامه‌های اصلی ما است، خاطرنشان کرد: پارک محله‌ای امیرآباد را در حال ساخت هستیم و دو اصلاح هندسی نیز داشته‌ایم، در سال آینده در محله شمیلی ها فضای سبز با ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار ساخته خواهد شد.
مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس افزود: ساخت ورودی برای دسترسی به ساحل برای جلوگیری از عبور و مرور خودروها به ساحل سورو را در دست اجرا داریم، احداث فاز دوم پارک سورو را نیز داشته‌ایم، بوستان سورو دو کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی دارد و درحال‌توسعه آن هستیم.
مرادی زاده بیان کرد: پیاده‌روسازی، احداث پارک کودک، ایجاد فضای سبز، ادامه ساخت پارک آکواریوم بندرعباس، ساخت دو پل به طول ۴۰۰ متر که اجرای آن به عهده معاونت عمرانی شهرداری است، ساخت پل غیر هم‌سطح قدس از برنامه‌های دست اجرای شهرداری منطقه سه بندرعباس است.
وی ابراز کرد: قرارداد ورودی راه‌آهن را به مزایده گذاشتیم و امیدواریم امسال شروع به کار کند و بتوانی تا سال ۹۸ آن را به بهره‌برداری برسانیم، از کارهای دیگری که در دست اقدام داریم ساخت آلاچیق در کنار چراغ‌های پیاده‌رو در بلوار امام سجاد بندرعباس است.
مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس با اظهار اینکه به دنبال این هستیم روشنایی بلوار پاسداران و بلوار امام سجاد را ساماندهی کنیم، اضافه کرد: در بودجه ۹۷ خیلی از بودجه‌های عمرانی را به سمت مبلمان شهری اختصاص دادیم که در سال ۹۸ هم رویکردمان به همین شکل خواهد بود.
مرادی زاده در ادامه نیز به اجرای طرح تفکیک پسماند شهری در این منطقه اشاره و عنوان کرد: طرح تپش طرح نویی است و ابتدا باید از مجتمع‌ها آغاز شود و در صورت نتیجه مطلوب به سایر محلات نیز انتقال دهیم، طرح‌های بوم گردی همچون ساخت هتل‌ها، سنگ‌فرش کوچه‌ها و … برای محلات قدیمی بندرعباس در نظر گرفتیم که آن را از محله سورو آغاز کرده‌ایم.
مرادی‌زاده با بیان اینکه روزانه ۴۰ میلیون تومان هزینه جمع‌آوری زباله در منطقه سه شهر بندرعباس است، اظهار کرد: در قرارداد جدید سال ۹۷ بخش تنظیف، در هر منطقه شش آموزشگر داریم که محله به محله تفکیک پسماند شهری در مبدأ را به مردم آموزش می‌دهیم.
مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس با اشاره به بدهی برخی از ارگان‌های دولتی به شهرداری، تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از میزان ۶۰ میلیارد ریال بدهی که بابت پروانه ساختمان به ما داشته، تنها ۲۰ میلیارد ریال را پرداخت کرده و با وجود تخفیف ۲۰ میلیارد ریالی شهرداری، هنوز ۲۰ میلیارد ریال دیگر از این بدهی باقی مانده است.
مرادی‌زاده در پاسخ به موضوع مطرح شده از سوی یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با شهرک پیامبر اعظم(ص) عنوان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که ساخت زیرساخت‌های شهرک پیامبر اعظم به عهده اداره کل راه و شهرسازی است و با وجود اینکه هنوز پروژه تحویل ما نشده، در حد توان خود بودجه‌ای برای جمع‌آوری زباله‌ها، روشنایی برخی معابر و سایر امورات دیگر اختصاص داده‌ایم.
مرادی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با عدم نصب سردیس مرحوم ناصر عبداللهی، ابراز کرد: سال گذشته سردیسی از ناصر عبداللهی ساخته شد که با اعتراض خانواده‌اش مواجه شد، پس از آن سردیس دیگری زیر نظر فرزند آقای عبدالهی ساخته شد که اکنون نیز منتظر تائید از سوی خانواده آن مرحوم هستیم و زیرساخت نصب آن را نیز آماده کرده‌ایم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *