بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس هرمزگان برگزار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس، با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور در سه هزار واحد آموزشی در هرمزگان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی استانداری هرمزگان، علیرضا صفا عنوان کرد: این مانور در شهر بندرعباس به€Œ صورت نمادین در مدارس متوسطه دخترانه […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس، با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور در سه هزار واحد آموزشی در هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از  روابط عمومی استانداری هرمزگان، علیرضا صفا عنوان کرد: این مانور در شهر بندرعباس به€Œ صورت نمادین در مدارس متوسطه دخترانه نفیسه و پروین اعتصامی و با حضور برخی از مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد و هدف از اجرای این مانور افزایش سطح آگاهی و آمادگی دانش آموزان، آرامش روانی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زمین لرزه است و در این مانور دانش €Œآموزان علاوه بر یادگیری مهارت های لازم درخصوص نحوه پناه گیری و خروج اضطراری در زمان زلزله، نحوه صحیح اطفاء حریق و برپایی چادر را نیز آموختند.

وی تصریح کرد: از سه سال قبل رویکرد مانور تغییر کرده و تلاش می شود ساکنین محله های مجاور مدارس نیز در مانور نقش آفرینی نموده و علاوه بر ارتقای سطح آمادگی مدارس، محلات نیز در این بخش توانمند شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در طراحی سناریوی مانور سعی شده است از مدارس به عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محدوده مجاور مدرسه استفاده شود و اهالی محلات نیز به عنوان اولین نفرات درگیر در زلزله با کسب توانمندی های امدادی در مواقع بحران، خود بتوانند به یکدیگر کمک کنند.

صفا افزود: از حدود دو ماه قبل برنامه ریزی های لازم برای اجرای هرچه بهتر مانور در سطح استان صورت پذیرفت و در تمامی شهرستان ها جلسات هماهنگی اجرای مانور با حضور کارشناسان این اداره کل و رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد و تلاش شده است از همه ظرفیت های شهرستان ها برای اجرای این مانور استفاده شود.

وی از تلاش های جمعیت هلال احمر، اداره کل آموزش و پرورش، فرمانداری بندرعباس، آتش نشانی بندرعباس، شهرداری بندرعباس، اورژانس و نیروهای نظامی و انتظامی به واسطه فراهم نمودن شرایط برگزاری این مانور قدردانی کرد.