چ. خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۲

بیش از ۶۰ میلیون نفر – ساعت کار بدون حادثه در شرکت پالایش نفت بندرعباس

1 دقیقه خوانده شده

در سال ۹۶ در شرکت پالایش نفت بندرعباس با رعایت و توجه به استانداردهای ایمنی ۶۰ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، با ارزیابی های عملکرد سال گذشته، از ابتدای سال ۹۶ تا انتهای آن با حفظ و رعایت نکات ایمنی، این شرکت موفق شد عملکرد ۶۰ میلیون نفر- ساعت کار بدون حادثه را در واحد های عملیاتی پالایشگاه ثبت کند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با بیان این مطلب و اشاره به اجرای عملیات تکمیل واحدهای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت این پالایشگاه گفت: در طرح توسعه پالایشگاه بندرعباس نیز در سال ۹۶ ، دو میلیون و ۵۲۰ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه ثبت شد.

مهندس نامور با اشاره به اینکه عامل ۹۰ درصد از حوادث، خطای انسانی و توجه نکردن به قوانین ایمنی است گفت: با اجرای صبورانه فعالیت ها، کنترل، هوشیاری و رعایت قوانین و استانداردهای ایمنی می توان از بروز حوادث پیشگیری کرد.

وی افزود: در سال ۹۶ به منظور پیشگیری از خطر و حفظ ایمنی، هزار و ۲۰۷ مورد اندازه گیری فیزیکی و شیمیایی عوامل زیان آور در واحدهای عملیاتی و غیر عملیاتی و همچنین هزار و ۶۰۹ مورد اندازه گیری پارامترهای زیست محیطی در پالایشگاه و شهرک مروارید صورت گرفت.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه است افزود: حفظ نیروی انسانی با اجرای قوانین ایمنی در اولویت قرار دارد و آموزش پذیر بودن و انتقال آموزش ها به همراه تجربه به دیگران از وظایف مهم در صنعت نفت است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس بیان داشت: در سال ۹۶ به منظور آموزش موارد HSE و افزایش آگاهی نسبت به عوامل حادثه ساز، ۵۳ هزار و ۳۹۹ نفر ساعت برای کارکنان رسمی و ۱۸۴ هزار و ۷۵۷ نفر – ساعت نیز برای کارکنان پیمانکاری کلاسهای آموزشی برگزار شد.

مهندس نامور با بیان اینکه صنعت نفت صنعتی حساس است که در هر لحظه امکان خطر و بروز حادثه وجود دارد گفت: سال گذشته به منظور توانمند سازی و ارتقاء آمادگی کارکنان ، افزایش توان عملیاتی و قدرت تصمیم گیری درشرایط اضطراری ، شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارزیابی عملکرد، ۶۷ مورد مانور HSE و ۸۲ مورد تمرین آتش و ۱۶ مورد رزمایش میدانی و مشترک در شرکت پالایش نفت بندرعباس برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *