بیش از ۹۴۱ هزار تن کالا در بنادر شرق هرمزگان جابه‌جا شد/ افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی/ پهلودهی بیش از ۱۰ هزار شناور

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” با اشاره به جابه‌جایی ۹۴۱ هزار و ۶۷۲ تن کالای نفتی و غیرنفتی از بنادر شرق استان افزود: از این میزان ۲۰۷ هزار و ۴۰۹ تن فرآورده‌های نفتی و ۷۳۴ هزار و ۲۶۳ کالای غیرنفتی است. وی ادامه داد: در این مدت ۲۶ هزار و ۷۵۵ تن کالا با افزایش ۸۳ درصدی […]

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” با اشاره به جابه‌جایی ۹۴۱ هزار و ۶۷۲ تن کالای نفتی و غیرنفتی از بنادر شرق استان افزود: از این میزان ۲۰۷ هزار و ۴۰۹ تن فرآورده‌های نفتی و ۷۳۴ هزار و ۲۶۳ کالای غیرنفتی است.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۶ هزار و ۷۵۵ تن کالا با افزایش ۸۳ درصدی و میزان ۱۰۹ هزار تن از فرآورده‌های نفتی با افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت شده است.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان؛ از مجموع عملیات انجام شده، ۲۳۵ هزار و ۱۷ تن فرآورده‌های نفتی و غیرنفتی به صورت رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر شرق جابه‌جا شده است.

محمدحسینی تختی همچنین با اشاره به ترانزیت ۲ هزار و ۳۲۲ دستگاه خودرو و ماشین آلات سنگین در بندر شهید باهنر گفت: در این رویه نسبت به سال گذشته هشت برابر افزایش به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: این میزان از ترانزیت خودرو به کشورهای آسیای میانه و عراق از طریق بندر شهید باهنر ترانزیت شده است.

مدیر بندر شهید باهنر با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی پهلودهی ۱۰ هزار و ۵۸۲ فروند از انواع شناورها افزود: از این تعداد ۱۳۸ فروند شناور بالای هزار تن و ۱۰ هزار و ۴۴۴ فروند زیر هزار تن بوده است‌.