ی. مرداد ۲۳ام, ۱۴۰۱

تاریخ انقلاب اسلامی هرمزگان از زبان حجت الاسلام والمسلمین مهدی مجیدی

1 دقیقه خوانده شده

حجت الاسلام و المسمین مهدی مجیدی از مبارزین انقلاب اسلامی ، با حضور در حوزه هنری استان هرمزگان ، به بیان خاطرات خود، از تاریخ انقلاب اسلامی در استان هرمزگان پرداخت .
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان هرمزگان ،اعظم پشت مشهدی ، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان ، در گفتگویی با حجت الاسلام والمسلمین مهدی مجیدی مبارز انقلابی میناب ، خاطراتش را از حضور در استان هرمزگان و شهر میناب و مبارزاتشان علیه رژیم پهلوی را ثبت و ضبط نمود .

حجت الاسلام والمسلمین مهدی مجیدی در این گفتگو اظهار داشت: بنده و مرحوم عباسی قبل از پیروزی انقلاب ، شکنجه های زیادی را در زندان های ساواک متحمل شدیم و مرحوم شیخ عباسی در حقیقت پایه ریز انقلاب در میناب بودند.

وی با بیان اینکه استارت انقلاب در میناب با شهادت مبارزین انقلابی میناب همچون جهانگیر امینی و سید ابراهیم موسوی نسب زده شد، افزود : مرحوم عباسی که از پیشگامان انقلاب در میناب بود به همراه حجت السلام غفوری؛ حجت الاسلام درویشی و جمعی دیگر از مبارزین ، به مبارزه علنی علیه حکومت شاهنشاهی برخواستند.

وی تصریح کرد: مرحوم عباسی که در قم فعالیت های انقلابی داشتند پس از آزادی از بند ساواک به میناب برگشتند و به همراه غفوری و درویشی فعالیت های انقلابی خود را پیگیری می کردند.

این مبارز انقلابی اظهار کرد:با اوج گیری فعالیت های انقلابی در شهرستان میناب، گروهی از مامورین شاهنشاهی استان برای دستگیری سران انقلابی میناب اعزام شدند که وی و درویشی و مرحوم عباسی را دستگیر کردند.

مبارز فعال دوران انقلاب تاکید کرد:مرحوم عباسی پس از آزادیشان سخنرانی کوبنده ای را در مسجد ایراد کردند؛ شیخ عباسی که دیگر به رهبر انقلابیون استان تبدیل شده بود و در این مدت نه تنها در میناب بلکه در تمام کشور مخالفت خودشان را علنی کردند و در این راستا بارها مورد شکنجه و آزار قرار گرفتند.

مجیدی با بیان اینکه میناب در آن زمان بعد از بندرعباس تنها شهرستانی بود که اعتراضات خود را به این نحو و به صورت علنی اعلام می داشت خاطر نشان کرد: مرحوم عباسی را باید یکی از افراد تاثیر گذار و مهم در انقلاب نه تنها در میناب بلکه کل کشور دانست، ایشان به مبارزات خودعلیه رژیم شاهنشاهی ادامه دادند و هیچ گاه تسلیم نشدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *