تامین فضای آموزشی باید در اولویت کار دستگاه های مسئول باشد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر سعید ناجی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، افزود: رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در استان به ویژه در بندرعباس باید در اولویت برنامه های دستگاه های متولی قرار گیرد و تا زمانی که فضای آموزشی با افزایش جمعیت رشد نکند نمی توان گفت در […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر سعید ناجی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، افزود: رفع مشکل کمبود فضای آموزشی در استان به ویژه در بندرعباس باید در اولویت برنامه های دستگاه های متولی قرار گیرد و تا زمانی که فضای آموزشی با افزایش جمعیت رشد نکند نمی توان گفت در این حوزه وضعیت مطلوبی داریم.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش و شهرداری بندرعباس باید با در نظر گرفتن تراکم جمعیتی در سطح شهر اقدام به جانمایی فضای آموزشی در این شهر کنند.
ناجی تاکید کرد: ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، موضوع ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز برای احداث کنندگان شهرک‌های جدید و مجتمع‌های مسکونی با حداقل ۲۰۰ واحد مسکونی، از سال ۱۳۷۷ لازم الاجراست و باید از ظرفیت این قانون در استان به ویژه شهر بندرعباس استفاده کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: باید بتوان با بهره گیری از ظرفیت های موجود و حتی ایجاد ظرفیت های جدید برای تامین فضاهای آموزشی استان اقدامات موثری انجام داد.
ناجی آموزش و پرورش را به عنوان منبع مولد نیروی انسانی و محور اصلی توسعه دانست و بیان کرد: همه ظرفیت‌ها باید در جهت رشد و بالندگی این مجموعه مهم به کار گرفته شود و آموزش و پرورش نباید از مدار توجه ویژه خارج شود.
وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم از کارآمدی این مجموعه در جهت توسعه همه جانبه استان بهره ببریم باید براساس یک نقشه راهبردی که هم نیازها و هم ظرفیت‌ها و امکانات را سنجیده باشد، حرکت کنیم.
“بابک پارسا”