چ. فروردین ۲ام, ۱۴۰۲

تجمعات کارگران هفت تپه همچنان ادامه دارد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری ایلنا: کارگران هفت تپه که تقریبا از سه هفته پیش در اعتراض به تعویق دو تا سه ماه حقوق و سایر مشکلات صنفی خود دست از کار کشیده‌اند، پایان اعتصاب خود را به انتقال مجدد مدیریت خصوصی مجتمع به دولت منوط کرده‌اند.

در عین حال مدیریت مجتمع کشت وصنعت هفت تپه روز گذشته با پخش ویدئویی در یکی از کانال‌های مرتبط با این مجموعه ضمن درخواست از کارگران برای پایان اعتراضات صنفی و از سرگیری فعالیت کارخانه، وعده پرداخت یک ماه دیگر (حقوق مربوط به شهریور ماه) از مطالبات کارگران را تا دو روز آینده داد.

اسدبیگی در این ویدئو با رد درخواست کارگران برای دولتی شدن این مجموعه تاکید کرده که این مجتمع به هیج وجه به بخش دولتی بازنخواهد کشت چراکه طبق ضوابط قانونی به بخش خصوصی واگذار شده است.

گفتنی است کارگران هفت تپه در آغاز اعتراضات صنفی خود دو تا سه ماه حقوق طلبکار بودند اما با طولانی شدن اعتراضات، حقوق آبان ماه نیز به این فهرست اضافه شد. کارگران می‌گویند با احتساب یک ماه حقوقی که کارفرما روز روز اول آذر ماه پرداخت کرده است، همچنان سه ماه حقوق طلبکارند.

همچنین به نقل از کارگران هفت تپه گزارش شده است که هنوز از وضعیت تنها کارگری که در بازداشت به سر می‌برد و خبرنگاری که در این ماجرا دستگیر شده، خبری در دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *