تحریم‌ها در تشدید معضلات محیط‌ زیستی سوریه مشکل‌آفرین بوده است

وزیر محیط‌ زیست سوریه در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار که در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، اظهار کرد: سوریه با چالش‌های محیط‌زیستی فراوانی مواجه است، ولی با این وجود، ما اقدامات گسترده‌ای برای تثبیت خاک، مقابله با گرد و غبار و حفاظت از محیط‌ زیست داشته‌ایم. البته بخشی از این […]

وزیر محیط‌ زیست سوریه در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار که در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، اظهار کرد: سوریه با چالش‌های محیط‌زیستی فراوانی مواجه است، ولی با این وجود، ما اقدامات گسترده‌ای برای تثبیت خاک، مقابله با گرد و غبار و حفاظت از محیط‌ زیست داشته‌ایم. البته بخشی از این پروژه‌ها به دلیل اقدامات تروریستی در حال حاضر متوقف شده است.

وی با بیان این که در حال حاضر سوریه با خشکسالی و افزایش درجه حرارت هوا و موج‌های گرد و غبار مواجه است، ادامه داد: تحریم‌ها در تشدید معضلات محیط‌زیستی در سوریه مشکل‌آفرین بوده است و باید اقدامات مؤثری جهت رفع این مشکلات صورت گیرد.

جدید با تاکید بر این که سوریه پایبند به ۳۵ توافق محیط‌ زیستی به‌ویژه توافقنامه پاریس و توافق‌نامه‌های سازمان ملل برای مقابله با بیابان‌زایی و حفاظت از محیط‌ زیست است، اظهار کرد: طرح‌های مختلفی جهت حفاظت از محیط‌زیست در سوریه انجام شده است. ما به دنبال توسعه پایدار هستیم و طرح‌هایی هم انجام شده است تا کاهش طوفان‌های گرد و غبار را داشته باشیم.

وزیر محیط‌زیست سوریه بر نوسازی طرح‌ها از طریق راهبردهای بین‌المللی جهت حفاظت از محیط‌زیست و پیشگیری از توفان‌های گرد و غبار تاکید کرد و گفت: طرح‌های ملی جدیدی در کشور سوریه برای مقابله با خشکسالی اجرا شده است.

جدید در پایان خاطرنشان کرد: راهبرد سوریه با رهبری بشار اسد، صلح فراگیر با هدف توسعه پایدار است. همچنین ایران از طریق برگزاری این اجلاس نقش مؤثری در جهت مقابله با توفان‌های گرد و غبار و ماسه دارد.