ج. خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰

تخریب فضای سبز و مبلمان شهری بندرعباس

1 دقیقه خوانده شده

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از تخریب فضای سبز، المان‌های شهری و مبلمان شهری خبر داد و گفت: متاسفانه این اتفاق ناراحت‌کننده توسط افراد ناشناس انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رضا حیدری‌زاده با ابراز تاسف از اعلام خبر تخریب اموال عمومی در حوزه فضای سبز و مبلمان شهری، اظهار کرد: معضل تخریب، سرقت و از بین بردن اموال عمومی شهروندان یکی از مواردی است که بخش قابل توجهی از سرمایه شهری را از بین می‌برد.

وی با اشاره به اینکه همواره شاهد سرقت شیرآلات، کابل‌های برق، سیستم روشنایی و غیره در پارک‌های محله‌ای و بوستان‌های سطح شهر هستیم، افزود: تنها در یک ماه گذشته حدود ۷۰۰ اصله انواع نهال کاشته شده در فضای سبز شهر بندرعباس مورد سرقت و تخریب قرار گرفته که این امر سبب برهم خوردن نظم و برنامه‌ریزی در حوزه فضای سبز شده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: علاوه بر این مورد، تعداد بسیار زیادی از گل‌های فصلی نیز طی یک ماهه گذشته تخریب یا به سرقت رفته است.

حیدری‌زاده تصریح کرد: این نهال‌ها و گل‌های فصلی در محدوده بلوار خلیج‌فارس و کوهستان پارک پنجعلی کاشته شده بودند که متاسفانه مورد تخریب واقع شده‌اند.

این مقام مسئول بیان کرد: متاسفانه طی روزهای اخیر در اقدامی دیگر نیز بخشی از یک المان بزرگ شهری مورد تخریب قرار گرفته است.

وی با اشاره به شکستگی دست المان مردان صیاد که در ساحل سورو نصب است، گفت: این اتفاق در حالی رخ داده که قبلا نیز تصاویر و کلیپ‌هایی از رفتار ناشایست و به دور از فرهنگ برخی افراد در مواجهه با المان‌های شهری مشاهده شده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: شب گذشته نیز تعدادی از گلدان‌های بزرگ شهری(Flower Box) در محدوده خیابان دانشگاه و بلوار امام‌خمینی(ره) مورد تخریب قرار گرفته که تعداد این گلدان‌های تخریبی حدود ۱۰ مورد است.

وی در انتها نیز بیان کرد: این موارد تنها بخشی از نمونه‌های تخریب اموال عمومی در حوزه فضای سبز و زیباسازی شهری است.

حیدری‌زاده با تاکید بر فرهنگسازی در زمینه حفظ، نگهداری و کمک به بهبود فضای سبز و زیباسازی شهر، اظهار کرد: امیدواریم با ارتقاء آگاهی در همه اقشار جامعه کمتر از قبل شاهد این اتفاقات ناراحت کننده باشیم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *