تخلیه و بارگیری بیش از ۷۰ هزار TEU کانتینر یخچالی در بنادر شرق هرمزگان/ رشد ۳۸ درصدی پهلوگیری شناورهای ورودی/ رشد ۷ درصدی تردد کامیون ها به این بنادر

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ۷۰ هزار TEU  کانتینر یخچالی تا نیمه آذر ماه سال جاری در بنادر مرکز و شرق هرمزگان خبر داد و گفت: طی این مدت  بیش از ۶ هزار فروند انواع شناور در این  بنادر  پهلو گرفته اند. به گزارش ( […]

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ۷۰ هزار TEU  کانتینر یخچالی تا نیمه آذر ماه سال جاری در بنادر مرکز و شرق هرمزگان خبر داد و گفت: طی این مدت  بیش از ۶ هزار فروند انواع شناور در این  بنادر  پهلو گرفته اند.

به گزارش ( صدای گامبرون ) ، حمیدرضا محمدحسینیدر تشریح آخرین آمار  عملیاتی  در بنادر مرکز و شرق هرمزگان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه  تعداد کشتی های ورودیخروجی به این بنادر  ۶ هزار و ۳۴۳  فروند رسید که در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته  نشانگر افزایش ۳۸ درصدی است.

این مقام مسئول افزود: از این میزان تعداد  ۲۷۹ فروند بالای هزار تن و تعداد ۶ هزار و ۶۴ فروند دیگر نیز زیر هزار تن است که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته است.

وی  از جابجایی بیش  از هفتاد هزار TEU کانتینر یخچالی ( هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت ) خبر داد و خاطر نشان کرد: سهولت، ایمنی،صرفه جویی کردن در زمان هنگام بارگیری کالا ( پایین آمدن زمان توقف کشتی ها) و افزایش ماندگاری کالا از مزیت های این نوع حمل و نقل به شمار می آید که  این مهم مورد توجه و اقبال صاحبان کالا و تجار است.

محمد حسینی تختی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد ۷ درصدی تردد کامیون ها در بنادر مرکز و شرق استان اظهار داشت: همراستا با افزایش ظرفیت‌های تجاری این بنادر از ابتدای سال تاکنون تعداد ۷۱ هزار و ۴۰ کامیون  به  بنادر  مرکز و شرق استان تردد داشته اند که آمارها رشد ۷ درصدی را به ثبت رسانده اند .

لازم به ذکر است؛ موقعیت جغرافیایی و ترسیم راهبردها براساس نیاز بازارهای هدف باعث شده تا بنادر مرکز و شرق استان با در دست گرفتن بخش عظیمی از بازارهای حوزه خلیج فارس گام های مهمی در جهت صادرات محصولات از طریق کالاهای یخچالی و به تبع آن، ارز آوری و ایجاد ارزش افزوده برداشته شود.