تشریح اقدامات و طرح‌های در دست اقدام اداره‌کل بنادر هرمزگان/ بندر سیریک برای افتتاح در سفر رییس جمهور به هرمزگان آماده می‌شود/ آغاز عملیات مجتمع بندری مکران

حسین عباس‌نژاد” در یک نشست خبری از افتتاح و بهره‌برداری از بندر چندمنظوره خمیر در سفر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی، به عنوان مهم‌ترین طرح دریایی و بندری این اداره کل در دولت سیزدهم نام برد که به صورت مستقیم نفع و منفعت آن به ساحل‌نشینان استان می‌رسد. وی ادامه داد: این طرح در […]

حسین عباس‌نژاد” در یک نشست خبری از افتتاح و بهره‌برداری از بندر چندمنظوره خمیر در سفر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی، به عنوان مهم‌ترین طرح دریایی و بندری این اداره کل در دولت سیزدهم نام برد که به صورت مستقیم نفع و منفعت آن به ساحل‌نشینان استان می‌رسد.

وی ادامه داد: این طرح در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل و همچنین صادرات و واردات موادمعدنی موجود در معادن غرب استان هرمزگان در کمتر از ۲ ماه آماده‌سازی و افتتاح شد که با عملکرد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن اقتصاد کشور را در وضعیت بهتری قرار خواهد داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص توسعه بندر شهید رجایی نیز گفت: بعد از سال‌ها زیرساخت‌های مرحله سوم بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسیده و با در اختیار قرار داشتن سه پست اسکله و ۵۱ هکتار زمینی که در راستای رفع مشکلات این بندر گام برداشته‌ایم در آینده‌ای نزدیک با سرمایه‌گذاری که در بخش تجهیزات صورت خواهد گرفت، یک پایانه کانتینری مجهز ایجاد خواهد شد.

عباس‌نژاد اضافه کرد: با توجه به شرایط کشور در بحث عملکرد با ۸۰ میلیون تن ظرفیت در بندرشهید رجایی پیش رفته و توانسته‌ایم نیازهای کشور را برطرف کنیم و امیدواریم با همت دولتمردان در آینده‌ای نزدیک و با افزایش ظرفیت ترانزیت به اهداف پیش‌بینی شده در بزرگترین بندر تجاری کشور دست پیدا کنیم.

وی همچنین به افتتاح ساختمان مرجع دریایی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این طرح نیز در راستای تقویت ایمنی بنادر و حفظ محیط زیست و امنیت دریانوردی، مرتفع‌ترین برج کنترل بنادر کشور را افتتاح و نظارت خود را بر آبراه‌های تحت حاکمیت و بنادر توسعه دهیم.

 آغاز عملیات توسعه‌ای طرح‌های سه‌جانبه گردشگری- دریایی در سفر رییس جمهور 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری به برنامه‌ها و طرح‌های در دست اقدام از جمله امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه توسعه گردشگری دریایی(بنادر نخل ناخدا، شهید حقانی و هرمز) با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استانداری هرمزگان به نمایندگی وزارت کشور در راستای اشاره کرد.

عباس‌نژاد گفت: در سفر رییس جمهوری به استان، عملیات سرمایه‌گذاری و توسعه این سه طرح مشارکتی آغاز خواهد شد که با بهره‌برداری از این سه پروژه در سال‌های آینده شرق شهر بندرعباس از لحاظ زیباشناسی و رونق گردشگری و اقتصادی با تحول قابل توجهی روبرو خواهد شد.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های برای طرح توسعه زیرساخت‌های بندر شهید حقانی به عنوان مصوبه هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با استانداری در حال انجام است.

 بندر سیریک در سفر رییس جمهور آماده افتتاح می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر برنامه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سفر رییس جمهور به طرح بندر سیریک اشاره کرد و گفت: بندر چندمنظوره سیریک که می‌تواند در معیشت مردم شرق استان بسیار تاثیرگذار باشد، برای سفر دور دوم رییس جمهوری به هرمزگان آماده افتتاح خواهد بود.

عباس‌نژاد، بهره‌برداری از طرح توسعه “بندر بوموسی” برای تامین رفاه و معیشت مردم این جزیره و اتصال بهتر با سرزمین اصلی و همچنین آغاز عملیات “مجتمع بندری مکران” که بزرگترین مرکز اقتصادی کشور بعد از بندر شهید رجایی محسوب می‌شود از دیگر اقدامات و طرح‌های در دست اقدام در سفر رییس جمهوری به هرمزگان است.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست خبرنگاران از ظرفیت‌های بندری و دریایی از جمله ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی بازدید کردند.