چ. فروردین ۲ام, ۱۴۰۲

تشکیل ۲۹۱ پرونده تخلف در هفته سوم طرح نظارتی مشهود بازار

1 دقیقه خوانده شده

 

معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گفت: در هفته سوم طرح نظارتی مشهود بازار تعداد دو هزار و ۹۸۰ مورد بازرسی توسط بازرسان از واحدهای صنفی بعمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون پیروی منش اعلام کرد: طرح نظارتی با استقرار کانکسها در چهار نقطه شهر بندرعباس و برخی شهرستانها آغاز شده تا همشهریانی که از روند شکایت در سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و تعزیرات حکومتی شناختی ندارند، به این کانکسها رجوع کنند.

وی افزود: در هفته سوم طرح نظارتی مشهود بازار، بازرسان این سازمان دو هزار و ۹۸۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی بعمل آوردند که از این تعداد ۲۹۱ پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از ۸۶ میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان مجموع تخلفات کشف شده را ۵۹۱ مورد اعلام نمود و گفت: در این مدت شهروندان ۱۸۰ مورد گزارش خورد را از طریق سامانه ۱۲۴دریافت شکایات مردمی به ثبت رسانده اند.

پیروی منش افزود: بازرسان در هفته سوم طرح مذکور تعداد ۲۰۳ واحد صنفی فاقد پروانه کسب و ۳۳۰ واحد صنفی فاقد کارت مباشرت را شناسایی نموده اند.

وی افزود: واحدهای صنفی که پروانه کسب و کارت مباشر ندارند و یا قیمت کالاهای خود را درج نکرده باشند توسط بازرسین و تیم تشکیلاتی شناسایی و در صورت تمکین نکردن ، به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد تا برخورد قانونی صورت گیرد.

معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان در پایان گفت: ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با شماره تلفن گویای ۱۲۴ آماده دریافت هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و شکایت‌های مردمی از واحد‌های صنفی متخلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *