د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

تعاونی های قشم در تولید و اشتغال جزیره نقش مهمی دارند

1 دقیقه خوانده شده

در نشست فرماندار شهرستان قشم و مدیرکل تعاون و کار هرمزگان مطرح شد
تعاونی های قشم در تولید و اشتغال جزیره نقش مهمی دارند

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به فعالیت بیش از ۴۸۰ تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در این شهرستان، گفت: تعاونی های این جزیره در تولید و اشتغال نقش مهمی دارند.
“علیرضا نصری” با بیان اینکه بسیاری از فعالیتهای اقتصادی شهرستان در قالب تعاونی ها انجام می شود، افزود: برای ساماندهی و رونق دادن به بخش تعاون اقداماتی صورت گرفته است.
وی بیان داشت: تعاونی های این شهرستان در زنجیره تولید بویژه در بخش صید و صیادی عملکرد خوبی دارند و کسب دو رتبه برتر ملی در این بخش نشان از فعالیت این تعاونی ها دارد.
نصری در ادامه گفت: با همکاری و همدلی فرمانداری و اداره کار در بخش اشتغال نیز طرحهای خوبی تصویب شده است.
در این نشست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه در این شهرستان ۹۱هزار نفر تحت پوشش تعاونی ها هستند، گفت: تعاونی های قشم با ۶۷ گرایش در حوزه های مختلف توانمند هستند.
هادی ابراهیمی افزود: بخش تعاون از ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال برخوردار است و حمایت و آموزش این بخش نقش مهمی در تحقق اهداف متعالی تعاون دارد.
وی بیان داشت: پایش تعاونی ها در استان و به دنبال آن در شهرستان آغاز شده که در این خصوص تعاونی های مسکن، اتحادیه ها و تعاونی های بالای ۱۰۰ نفر عضو حسابرسی و بروزرسانی می شوند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه خلاء قانونی در تعاونی ها وجود ندارد، اظهارداشت: با بروز رسانی و پایش بخشی از مشکلات تعاونی ها رفع می شود.
وی گفت: قشم با توجه به ظرفیتهای بالایی که در بخش های مختلف دارد می تواند بعنوان تعاون شهر معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *