تفاهم نامه اجرای پروژه فیبر نوری شهر بندرعباس منعقد شد

تفاهم نامه همکاری مشترک میان شهرداری بندرعباس و شرکت پیشگامان توسعه زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع اجرای پروژه فیبر نوری شهر بندرعباس منعقد شد. استاندار هرمزگان در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه گفت: توسعه زیرساخت‌ها یکی از اصلی ترین پایه های توسعه و پیشرفت هر منطقه‌ای است یکی از این زیرساخت‌ها […]

تفاهم نامه همکاری مشترک میان شهرداری بندرعباس و شرکت پیشگامان توسعه زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع اجرای پروژه فیبر نوری شهر بندرعباس منعقد شد.
استاندار هرمزگان در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه گفت: توسعه زیرساخت‌ها یکی از اصلی ترین پایه های توسعه و پیشرفت هر منطقه‌ای است یکی از این زیرساخت‌ها در حوزه ارتباطات است.
وی افزود: سرعت اینترنت و در سراسر کشور مطلوب نبود اما از ابتدای دولت اتفاقات بسیار خوبی رخ داده و سرعت ارتقا یافته اما گام اصلی اجرای پروژه فیبر نوری است، پروژه بسیار خوبی را دولت در سطح استان آغاز کرده و در مناطق مختلف در حال اجرایی شدن است.
مهدی دوستی گفت: از دو روز پیش عملیات اجرایی فیبر نوری در شهرستان میناب آغاز شده و تا حدودی هم پیشرفت دارد، مراسم رسمی عملیات اجرایی این شهرستان را در هفته دولت خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: امروز هم تفاهم نامه اجرای فیبر نوری در شهر بندرعباس داشتیم، در این پروژه بسیار بزرگ و مهم حدود ۷۶۰ کیلومتر کابل کشی و ۳۸۰ کیلومتر عملیات حفاری در سطح شهر خواهیم داشت و با اجرای طرح به حدود ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد که عدد قابل توجه و در حد متوسط جهانی است.
استاندار هرمزگان گفت: در حوزه زیر ساخت‌ها در عملیات گازرسانی نیز گام‌های خوبی برداشته شده است از سال گذشته خطوط اصلی تکمیل شده و گازرسانی در برخی شهرهای بزرگ آغاز شده است.
وی اظهار داشت: گاز و ارتباطات دو زیرساخت اصلی هستند که برنامه‌های خوبی برای تامین آن دیده شده که به زودی ظرف یکسال آینده مردم شاهد تغییرات جدی در این دو حوزه خواهند بود.
مهدی نوبانی شهردار بندرعباس هم در این آیین اظهار داشت: قرارداد اجرای پروژه فیبر نوری میان شهرداری بندرعباس و شرکت پیشگامان توسعه منعقد شد که می‌تواند سبب ارتقای سرعت اینترنت در بخش خانگی و کسب و کارها شود.
وی با تحلیل از تلاش‌های استاندار هرمزگان افزود: شهرداری تمام همکاری لازم را با این شرکت خواهد داشت تا در مدت مشخص شده در تفاهم نامه، پروژه اجرایی و به مردم بندرعباس تقدیم شود.