تلفات قوچ و میش در شهرستان بشاگرد

به گزارش (صدای گامبرون ) میثم قاسمی معاون طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست هرمزگان : به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر مشاهده تلفات تعدادی قوچ و میش وحشی در زیستگاه های شهرستان بشاگرد، بررسی میدانی توسط اداره حفاظت محیط زیست آن شهرستان صورت گرفت. قاسمی افزود : با توجه به شیوع بیماری در دام […]

به گزارش (صدای گامبرون )
میثم قاسمی معاون طبیعی و تنوع زیستی حفاظت محیط زیست هرمزگان : به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر مشاهده تلفات تعدادی قوچ و میش وحشی در زیستگاه های شهرستان بشاگرد، بررسی میدانی توسط اداره حفاظت محیط زیست آن شهرستان صورت گرفت.
قاسمی افزود : با توجه به شیوع بیماری در دام اهلی منطقه، اطلاع رسانی و هماهنگی با اداره کل دامپزشکی استان جهت انجام پایش و بررسی وضعیت بیماری، واکسیناسیون کامل منطقه، نمونه برداری و سایر اقدامات تشخیصی صورت پذیرفته است.
قاسمی اظهار کرد :  هم اکنون تیم مشترک دامپزشکی و حفاظت محیط زیست به منظور بررسی وضعیت و اقدام فوری در این خصوص در منطقه حضور دارند.
شایان ذکر است یکی از علل عمده حملات مکرر پلنگ به دام های اهلی در سال های اخیر، کاهش جمعیت طعمه های طبیعی این گونه مانند علفخواران وحشی در اثر سرایت بیماری از دام اهلی و خشکسالی های متوالی می باشد.