توسعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با بهره‌برداری از ۵ پروژه در دهه‌فجر

توسعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با بهره‌برداری از ۵ پروژه در دهه‌فجر هم‌زمان با دهه مبارک فجر، پنج پروژه عمرانی در مجموعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با حضوران مسئولان عالی رتبه استان و شهرستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید.به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ؛ مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، […]

توسعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با بهره‌برداری از ۵ پروژه در دهه‌فجر

هم‌زمان با دهه مبارک فجر، پنج پروژه عمرانی در مجموعه کوهستان پارک پنجه‌علی بندرعباس با حضوران مسئولان عالی رتبه استان و شهرستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ؛ مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آئین بهره‌برداری از این پروژه‌ها اظهار کرد: یکی از مناطق سنتی که مورد توجه ویژه شهروندان قرار دارد، پنجه‌علی است.

780444e6 f7c4 4645 8d18 215e5f4a5cbd 1 33237

وی با اشاره به قدمت ۲۰۰ ساله پنجه‌علی، افزود: این منطقه، فرصت جدیدی برای رونق گردشگری در جوار شهر ایجاد کرده است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه توجه به گردشگری مذهبی نیز در کوهستان پارک پنجه‌علی مدنظر قرار دارد، تصریح کرد: میدان بزرگ تعزیه در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع ایجاد شده و خانه تعزیه نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع تا پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

امینی‌زاده با اشاره به سایر پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در پنجه‌علی گفت: دو زمین والیبال و فوتبال ساحلی نیز در این محل ایجاد شده تا رونق بیشتری در منطقه ایجاد شود‌.

4 33238

این مقام مسئول با اشاره به دیگر زیرساخت‌های ایجاد شده در کوهستان پارک پنجه‌علی، بیان کرد: فضای مناسب پیاده روی و کوهپیمایی از دیگر ظرفیت‌های ایجاد شده در این منطقه است.

امینی‌زاده همچنین از افتتاح پروژه زین‌زیپ‌لاین و فضای سبز محوطه آن خبر داد و اضافه کرد: مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری این مجموعه نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار بندرعباس از برق‌رسانی و تامین روشنایی این کوهستان پارک خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۳۵۰۰ متر برق‌ سانی برای تامین روشنایی این کوهستان پارک انجام شده است.

 

امینی‌زاده در انتها نیز گفت: در مجموع، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در این پنج پروژه عمرانی کوهستان پارک پنجه‌علی صرف شده است.

 

بابک پارسا ///

1 33239