تولد دو فرشته کوچک، در آمبولانس پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ لیردف جاسک

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از انجام دو زایمان در آمبولانس، در یک روز خبر داد.   دکتر حسین قاسمی گفت: ساعت ۳:۱۲ دقیقه بامداد مورخ ۶ مرداد، پیرو درخواست پزشک درمانگاه لیردف، جهت اعزام آمبولانس برای انتقال یک مادر باردار پر خطر، بالافاصله آمبولانس پایگاه جاده ای اورژانس […]

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از انجام دو زایمان در آمبولانس، در یک روز خبر داد.

 

دکتر حسین قاسمی گفت: ساعت ۳:۱۲ دقیقه بامداد مورخ ۶ مرداد، پیرو درخواست پزشک درمانگاه لیردف، جهت اعزام آمبولانس برای انتقال یک مادر باردار پر خطر، بالافاصله آمبولانس پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ لیردف به محل اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه این مادر باردار ۳۶ ساله لیردفی، دو قلو بادار بوده و در هفته ۳۳ بارداری قرار داشته، که با شروع دردهای ناشی از فرآیند زایمان به درمانگاه مراجعه کرده که با توجه به نیاز مادر و نوزاد، به دریافت مراقبت های ویژه بعد از زایمان، مادر به همراه مامای مرکز با آمبولانس پایگاه جاده ای  اورژانس ۱۱۵ لیردف عازم بیمارستان جاسک میشود افزود: در طول مسیر با پیشرفت فرآیند زایمان، یکی از قل ها به کمک ماما و تکنسین های اعزامی، محمد نیا مدلی و موسی شریفی نیا در صحت و سلامت کامل به دنیا می آید.

دکتر قاسمی در ادامه افزود :جنسیت این فرشته کوچک مونث بوده و بعد از دریافت اقدامات درمانی و حمایتی اولیه از قبیل ساکشن، اکسیژن تراپی  به همراه مادر، به بیمارستان خاتم الانبیاء  جاسک منتقل میشودو  قل دوم نیز در زایشگاه بیمارستان، با تلاش پرسنل زایشگاه در صحت و سلامت کامل به دنیا آمد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  همچنین  گفت : ساعت ۲۰:۳۳ دقیقه شب نیز از درمانگاه روستای پیوشک، در ۱۵ کیلومتری لیردف، برای انتقال یک مادر باردار دیگر درخواست آمبولانس شد که مجددا آمبو لانس پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ لیردف به محل اعزام شد. بعد از رسیدن تیم اعزامی به محل فوریت، مادر در معیت مامای درمانگاه به بیمارستان اعزام میشود که در طول مسیر با پیشرفت فرآیند زایمان، نوزاد دختر به کمک مامای درمانگاه و تکنسین های اعزامی عبدالله شیهی و موسی شریفی نیا در صحت ک سلامت کامل پا به این دنیا می گذارد.

ومادر و نوزاد با حال عمومب مساعد جهت ادامه درمان به بیمارستان خاتم الانبیاء جاسک منتقل شد.