تیمار یک بهله سارگپه جنگلی تاج دار در شهرستان بستک

این سارگپه پس از درمان در طبیعت رهاسازی شد به گزارش (صدای گامبرون ) ، دهقانی رئیس و فرمانده حفاظت از محیط زیست شهرستان بستک از تیمار و رهاسازی یک بهله سارگپه در آن شهرستان خبرداد. وی افزود: یک بهله سارگپه جنگلی تاج دار که توسط همیاران و دوستداران محیط زیست در منطقه گاوبست بصورت […]

این سارگپه پس از درمان در طبیعت رهاسازی شد

به گزارش (صدای گامبرون ) ، دهقانی رئیس و فرمانده حفاظت از محیط زیست شهرستان بستک از تیمار و رهاسازی یک بهله سارگپه در آن شهرستان خبرداد.
وی افزود:
یک بهله سارگپه جنگلی تاج دار که توسط همیاران و دوستداران محیط زیست در منطقه گاوبست بصورت ضعیف و بیمار مشاهده شده بود پس از تحویل به محیط زیست شهرستان و بررسی و درمان توسط دامپزشکی با بهبودی در طبیعت منطقه رها شد .
وی تاکید کرد:
️لازم به ذکر است با عنایت به درگیری طیف وسیعی از پرندگان و حتی پرندگان شکاری با بیماری آنفولانزای فوق حاد طیور و دیگر بیماری ها نیاز می باشد کلیه طبیعت دوستان در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا مورد مشکوک را جهت بررسی  ، کنترل و درمان به اداره محیط زیست و دامپزشکی اطلاع دهند.
گفتنی است :
️سارگپه جنگلی پرنده‌ای است شکاری که در فصل تابستان اغلب به صورت مهاجر عبوری در شمال، غرب و جنوب ایران دیده می‌شود. این پرنده در لیست پرندگان حفاظت شده جهانی قراردارد.