جامعه اسلامی کارگران به اشتغال و مسائل کارگری هرمزگان ورود کند

  نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام‌جمعه بندرعباس خواستار پیگیری و ورود جامعه اسلامی کارگران به اشتغال و حل مسائل جامعه‌ی کارگری استان شد. به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد عبادی زاده» نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان که میزبان «احمد کرمی» دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کشور بود، مهم‌ترین مشکل استان […]

 

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام‌جمعه بندرعباس خواستار پیگیری و ورود جامعه اسلامی کارگران به اشتغال و حل مسائل جامعه‌ی کارگری استان شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد عبادی زاده» نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان که میزبان «احمد کرمی» دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کشور بود، مهم‌ترین مشکل استان هرمزگان را بیکاری خواند و افزود: به لحاظ فقر جایگاه نخست کشور را داریم و ظرفیت‌های استان با رتبه فقر همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: از دید یونسکو شهر بندرعباس شهر خلاق ازلحاظ صنایع‌دستی است اما این ظرفیت نیز مغفول واقع شده است و به کارآفرینی در این حوزه توجه نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان ضمن بیان این‌که بخشی از فقر هرمزگان وارداتی است و از استان‌های سیستان و بلوچستان و همچنین جنوب استان کرمان افراد به دلیل مشکلات زندگی به هرمزگان مهاجرت می‌کنند، اضافه کرد: هیچ راهی برای حل مسائل اجتماعی بدون ایجاد شغل نیست.

وی تأکید کرد: دفتر امام‌جمعه اداره کار نیست اما در همین مدت چند هزار درخواست کار به مرکز ارتباطات مردمی ما ارسال شده است و این‌که مردم به دفتر امام‌جمعه به‌عنوان آخرین پناهگاه مراجعه می‌کنند یعنی دستگاه‌های اجرایی کار خود را درست انجام نداده‌اند.

حجت‌الاسلام عبادی زاده با اشاره به این‌که ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌های استان هرمزگان هنوز بالفعل نشده است، و در پایان خواستار توجه به نیروهای توانمند بومی در پست های مدیریتی شد.