جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره فیلم بوچی ایتالیا در دستان اصغر بشارتی

اصغر بشارتی عکاس و فیلمساز مطرح جزیره قشم، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره فیلم بوچی ایتالیا، برای فیلم کوتاه «چل» را از آن خود کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، اصغر بشارتی یکی از عکاسان و فیلمسازان مطرح کشور است که با عکاسی و ساخت فیلم های کوتاه با موضوعات زیست محیطی، آداب و رسوم […]

اصغر بشارتی عکاس و فیلمساز مطرح جزیره قشم، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره فیلم بوچی ایتالیا، برای فیلم کوتاه «چل» را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، اصغر بشارتی یکی از عکاسان و فیلمسازان مطرح کشور است که با عکاسی و ساخت فیلم های کوتاه با موضوعات زیست محیطی، آداب و رسوم و گردشگری نقش ارزنده ای در معرفی ظرفیت های فرهنگی، طبیعی و گردشگری این جزیره زیبا به مردم ایران و جهان داشته است.
فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه ای «چَل»، جدال برای مرگ و زندگی را بین خشکی و آب روایت می کند.
اصغر بشارتی کارگردانی، تصویربرداری و بازیگری این فیلم را برعهده داشته و تدوین و صداگذاری آن توسط منصور وحدانی و ایده ‌پردازی نیز توسط عبدالرسول رنجبر به انجام رسیده و سید حامد نوبری به عنوان مشاور در تهیه این فیلم فعالیت داشته است.
فیلم «چَل»، پیش از این در سه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه بهاره اندونزی، ۶۰ ثانیه پاکستان و داکا بنگلادش شرکت داشته که حاصل آن کسب مدال طلای داکای بنگلادش برای این فیلم بود.
اصغر بشارتی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه عکاسی و مستندسازی از سال ۱۳۸۶ آغاز و تا کنون با حضور در افزون بر ۱۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی، توانسته خود را به عنوان یک برند در حوزه هنر جزیره قشم و ایران معرفی کند.
گفتنی است، این هنرمند قشمی چهار مدال بین المللی، ۶ جایزه ملی فیلم و بیش از ٧٠ جایزه ملی و بین المللی عکاسی در کارنامه خود دارد.