جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان امروز به ریاست «محسن خاکی نهاد»، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان برگزار شد.

«محسن خاکی نهاد»، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در این نشست، گفت: ادبیات دولت مردمی ایران قوی، گفتمان امامین انقلاب است و با توجه به اینکه امامین انقلاب تاکیدات ویژه‌ای بر کتاب و کتابخوانی دارند باید فضای مناسبی برای ترویج این مهم ایجاد شود. وی با اشاره به تاخیر ۱۲ ساله در احداث […]

«محسن خاکی نهاد»، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در این نشست، گفت: ادبیات دولت مردمی ایران قوی، گفتمان امامین انقلاب است و با توجه به اینکه امامین انقلاب تاکیدات ویژه‌ای بر کتاب و کتابخوانی دارند باید فضای مناسبی برای ترویج این مهم ایجاد شود.

وی با اشاره به تاخیر ۱۲ ساله در احداث کتابخانه‌ی مرکزی بندرعباس افزود: جلسه‌ای با قید فوریت با شهرداری بندرعباس برگزار و موضوع تعیین تکلیف شود.

معاون استاندار هرمزگان با تاکید بر برگزاری جشنواره‌های مختلف کتابخوانی، گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی مبارک است و توصیه می‌کنیم این جشنواره در سطح کارکنان دولت نیز برگزار شود و برای برگزاری این جشنواره آمادگی داریم.

«فرشاد محمدی»، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان نیز در این نشست، کتابخانه‌های مرکزی را محلی برای بروز خلاقیت و پرورش ایده‌ها دانست و گفت: کلانشهرهای کشور دارای کتابخانه‌های مجهزی هستند که خدمات فرهنگی مختلفی را به مردم ارائه می‌کنند به عنوان نمونه کتابخانه‌های مرکزی مشهد و یزد بیش از ۵۰ خدمت را به دوستداران کتاب و کتابخوانی ارائه می‌کنند‌‌.

وی با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه ۶ هزار و ۸۰۸ متر مربعی کتابخانه‌ مرکزی بندرعباس، افزود: بنا بوده است که معوض کتابخانه‌ مرکزی شهر که امروز به عنوان مرکز اسناد در اختیار شهرداری بندرعباس است، کتابخانه‌ جدیدی احداث و تحویل شود اما بعد از ۱۲ سال هنوز این اتقاق نیفتاده است.

در این نشست، احکام اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان اعطا و فرشاد محمدی، علی بهرامشاهی، محدثه درویشی، منصورفرهادی، اسمعیل جهانگیری، محمد قویدل، ابراهیم شاکری‌زاده، حمیدرضا زارعی و حاجبی به عضویت در این انجمن در آمدند.