حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا حیدری سراجی ؛مردم هرمزگان انتظار دارند سرزمین‌شان دستخوش تصمیمات ناعادلانه مدیران نشود

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا حیدری سراجی، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس: جناب آقای دوستی استاندار هرمزگان مردم هرمزگان انتظار دارند سرزمین‌شان دستخوش تصمیمات ناعادلانه مدیران نشود/ عدم توزیع مناسب سرانه فرهنگی، عدم وجود اماکن ورزشی و فرهنگی در شهرک پیامبر اعظم و عدم وجود پارک بانوان مناسب از جمله مشکلات شهری در حوزه عمرانی است […]

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا حیدری سراجی، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

جناب آقای دوستی استاندار هرمزگان مردم هرمزگان انتظار دارند سرزمین‌شان دستخوش تصمیمات ناعادلانه مدیران نشود/ عدم توزیع مناسب سرانه فرهنگی، عدم وجود اماکن ورزشی و فرهنگی در شهرک پیامبر اعظم و عدم وجود پارک بانوان مناسب از جمله مشکلات شهری در حوزه عمرانی است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: پرونده‌ای در هیات تجدید نظر مالیاتی استان قرار دارد که تا کنون به نتیجه نرسیده است. اگر این موضوع حل نشود۷۰ میلیارد تومان جریمه به شهرداری تحمیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا حیدری سراجی در نطق یازدهمین جلسه شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: جناب آقای دوستی استاندار هرمزگان مردم هرمزگان انتظار دارند سرزمین‌شان دستخوش تصمیمات ناعادلانه مدیران نشود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به الحاق معدن فاریاب شهرستان رودان به استان کرمان، عنوان کرد: امروزه زمزمه‌های الحاق روستاهای پارسیان نیز شنیده می‌شود از استاندار هرمزگان درخواست داریم که ضمن دوستی با مردم هرمزگان با آب و خاک هرمزگان نیز دوست باشد و از تجزیه هرمزگان جلوگیری کند.

عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به رای قاطع شورای شهر برای انتخاب شهردار، ابراز داشت: جناب آقای نوبانی با حل چالش‌های بندرعباس که سال‌های متوالی گریبان گیر مردم بوده، وظیفه خود را انجام دهید.

وی تصریح کرد: امیدوارم شهردار بندرعباس به خدمت پشت میزی پشت پا زده و نه با چکمه‌های نمایشی بلکه با پاهای عریان و تیم‌های مدیریتی که از هرگونه سلایق شخصی و سیاسی به دور هستند در جهت توسعه عمران و آبادی شهری گام بردارد.

حجت‌الاسلام حیدری تصریح کرد: از شهرداری جدید درخواست داریم که در انتخاب مدیران از مشورت‌های اعضای شورای شهر نیز استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: استرداد ارزش افزوده موضوع تبصره هفت ماده ۱۷ در سال ۱۳۹۷ در هیات تجدید نظر مالیاتی استان قرار دارد که تا کنون به نتیجه نرسیده است. اگر این موضوع حل نشود ۷۰ میلیارد تومان جریمه به شهرداری تحمیل می‌شود.

عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: عدم توجه به بافت فرسوده شهر و عدم توزیع مناسب سرانه فرهنگی، عدم وجود اماکن ورزشی و فرهنگی در شهرک پیامبر اعظم و عدم وجود پارک بانوان مناسب از جمله مشکلات شهری در حوزه عمرانی است که باید با برنامه‌ریزی مناسب حل شوند.

حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به عدم تکمیل پروژه‌های سطح شهر توسط پیمانکاران گفت: این اقدام باعث بروز خساراتی برای مردم شده و ترافیک شدیدی را در بخش‌هایی از شهر بندرعباس ایجاد کرده است.

وی با ذکر این نکته که در شهری زندگی می‌کنیم که به کالبد و روح آن توجه نشده است، تشریح کرد: یکی از دلایلی که به شهردار جدید رای دادیم، وجود روحیه فسادستیزی در وی بود که امیدوارم این مهم تحقق پیدا کند.

عضو شورای شهر بندرعباس با ذکر این نکته که شهردار برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای شهر از نیروی انسانی جهادی استفاده کند، مطرح کرد: دنبال کردن موضوعات مهم خدمات شهری یکی از اولویت‌های شهرداری باشد.

حجت‌الاسلام حیدری با ذکر این نکته که برای ما فرقی ندارد که مدیر برای حال است و یا گذشته، بیان داشت: اگر مدیری نتواند به مطالبات مردم پاسخگو باشد جلوی آن خواهیم ایستاد و از مدیران کار آمد نیز صرف نظر از دیدگاه‌های سیاسی حمایت خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: ساده ترین مطالبه مردم، آسفالت خیابان‌ها و پیاده‌روها است که پیمانکاران با طول زمان زیادی این اقدامات را انجام می‌دهند و مردم را با چالش روبرو می‌کند.

عضو شورای شهر بندرعباس ابراز داشت: برای روکش و ترمیم آسفالت سطح شهر با یک پیمانکار با اعتبار زیادی قراردادی منعقد می‌شود. بنده و آقای عباسی قول می‌دهیم که اگر یک خاور، یک کارگر و یک بیل را در اختیار ما قرار دهید تمام چاله‌های آسفالت سطح شهر بندرعباس را رایگان ساماندهی کنیم.

 

مهسا پارسا ///