حدود ۳۰۰ عنوان کتاب طی دو سال اخیر در هرمزگان منتشر شده‌است‌

اسمعیل جهانگیری افزود :  در بندرعباس، از چاپ و انتشار حدود ۳۰۰ عنوان کتاب، در ۲ سال اخیر استان خبر داد و افزود: چاپ کتاب در هرمزگان، هم سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل و هم سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد داشته است. وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ […]

اسمعیل جهانگیری افزود :  در بندرعباس، از چاپ و انتشار حدود ۳۰۰ عنوان کتاب، در ۲ سال اخیر استان خبر داد و افزود: چاپ کتاب در هرمزگان، هم سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل و هم سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴۱ عنوان کتاب  با شمارگان ۹۳ هزار و ۳۳۱  جلد چاپ و منتشر شد که از این تعداد ۶ عنوان با شمارگان ۴ هزار و ۵۰۰ نسخه در حوزه ترجمه،  ۱۱ عنوان با تیراژ ۸ هزار و ۵۰۰ نسخه در حوزه کودک و نوجوان و مابقی در حوزه عمومی، روانه بازار کتاب شده است.

وی اضافه کرد: سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۵۷ عنوان کتاب با شمارگان ۹۳ هزار و ۲۵۰ نسخه چاپ شد. از این تعداد، ۱۲ عنوان ترجمه با شمارگان ۶ هزار و ۸۰۰ جلد، در حوزه کودک و نوجوان نیز ۳۰ عنوان با شمارگان ۱۶ هزار و ۷۰۰ نسخه و مابقی نیز در حوزه بزرگسال و عمومی است.

جهانگیری همچنین گفت: در سه ماهه سال ۱۴۰۲، تعداد ۳۵ عنوان کتاب با شمارگان ۱۲ هزار و ۸۰۰ نسخه چاپ شده است که از این آمار، تعداد یک مورد با تیراژ ۳۰۰ نسخه در بخش ترجمه است، ۱۴ عنوان با شمارگان ۴ هزار و ۲۰۰ نسخه در حوزه کودک و باقیمانده در حوزه عمومی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان نیز در حوزه ادبیات، از برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر در شهرستان ابوموسی، برگزاری نخستین جشنواره شعر نبوی منطقه‌ای در شهرستان بندرلنگه، سومین جشنواره منطقه‌ای شعر بلوچ در شهرستان جاسک، هشتمین جشنواره رسانه و مطبوعات خلیج فارس و جشنواره  انتخاب کتاب  سال خلیج فارس در دو سال اخیر خبر داد.