استاندار هرمزگان:

احراز هویت رای دهندگان صرفا با کدملی انجام می شود

مهدی دوستی استاندارهرمزگان در نشست روزانه ستاد اجرایی انتخابات تاکیدداشت: احراز هویت رای دهندگان فقط براساس کدملی انجام می شود.

پایگاه خبری کلمه نیوز
استاندار هرمزگان:
احراز هویت رای دهندگان صرفا با کدملی انجام می شود
هرمزگان/ کلمه نیوز-مهدی دوستی استاندارهرمزگان در نشست روزانه ستاد اجرایی انتخابات تاکیدداشت: احراز هویت رای دهندگان فقط براساس کدملی انجام می شود.
انتشار : اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ – ۱۱:۱۴ ق.ظکد خبر : ۳۰۱۸۷۵

نشست ستاد انتخابات استان هرمزگان با ریاست استاندار و باحضور اعضای ستاد همچنین ارتباط وبیناری فرمانداران برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست وضعیت آمادگی حوزه های انتخاباتی و ۱۴۵۱ شعبه اخذرای را بررسی و تاکیدکرد: بخشی از مردم شریف هرمزگان هنوز مدرک هویتی شناسنامه قدیمی فاقد کد ملی را در اختیار دارند بنابراین زمان رای دادن اگر می توانند کارت ملی خود را همراه ببرند یا کافیست علاوه بر شناسنامه قدیمی کدملی خود را بخاطر داشته یا بصورت یادداشت همراه ببرند.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به گستردگی جغرافیای و پراکندگی تراکم های جمعیتی بر اهمیت احقاق حق شرکت در انتخابات تاکیدداشته و افزود: صندوق های سیار مصداق عملی این احقاق حق در نظام جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر دورترین نقاط و دور از دسترس ترین نقاط موردسکونت مردم شریف استان، جمعیت بزرگ کارگران فعال در طرح نهضت ملی مسکن و کارگاه های بزرگ، کارکنان شیفتی و خوابگاهی کارخانه ها، بنادر و فرودگاه های استان با صندوق های سیار اخذ رای پوشش داده می شوند.

وی، وظیفه ستاد برگزاری انتخابات را فراهم آوردن بستر حضور و مشارکت مردمی در انتخابات دانست و اضافه کرد: تمامی اعضاء ستاد برگزاری انتخابات بر تامین دو شاخص اصلی مشارکت و کیفیت تمرکز داشته باشند و باتوجه به وضعیت جوی و دریایی اعلام شده در استان طی روزهای آتی همچنانکه منتظر نزول برکت باران هستیم تمهیدات لازم برای دسترسی آسان مردم و ادای حق مشارکت شان در انتخابات اندیشیده شود.

لازم به ذکراست مردم شریف استان برای رای دادن می توانند با همراه داشتن یکی از ۵ مدرک هویتی کارت سربازی، کارت ملی، گواهینامه، گذرنامه یا شناسنامه جدید به نزدیکترین شعبه اخذرای مراجعه کنند.

پایان خبر/