حسن سالاری،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس: حل دغدغه ها و معضلات شهروندان در گرو انسجام و همدلی و همیاری همگان است

حسن سالاری،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:   نبود فضاهای آموزشی، فرهنگی و… دردیست مضاعف بر درد مردم خونگرم، نجیب و باصفای هرمزگان/ حل دغدغه ها و معضلات شهروندان در گرو انسجام و همدلی و همیاری همگان است عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر به دنبال حفظ نام، فرهنگ و جایگاه شهر بندرعباس و استان […]

حسن سالاری،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

 

نبود فضاهای آموزشی، فرهنگی و… دردیست مضاعف بر درد مردم خونگرم، نجیب و باصفای هرمزگان/ حل دغدغه ها و معضلات شهروندان در گرو انسجام و همدلی و همیاری همگان است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر به دنبال حفظ نام، فرهنگ و جایگاه شهر بندرعباس و استان هرمزگان هستیم به داد مردم و مناطق قدیمی و بافت با قدمت شهر برسیم.

 

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، حسن سالاری در نطق پیش از دستور یازدهمین جلسه علنی این شورا گفت: ضمن تبریک روز نوجوان و بسیج دانش آموزی و همچنین فرا رسیدن روز دانش آموز و یادآور رشادتها و شهامت های نوجوانان و دانش آموزان عزیز در همه عرصه های انقلاب و صحنه های نظام که لازم است برای داشتن فردایی روشن تر و آبادتر به مسئله آموزش و پرورش و تحصیل این قشر و آینده سازان جامعه توجهی چشم گیر نمود.

 

سالاری بیان کرد: سنت و رسالت ما حمایت از کسانی است که سهم کمتری از خوشبختی دارند، ما آمده ایم تا بر عبادتی که بالاتر از خدمت به مردم نیست جامه عمل بپوشانیم،ما آمده ایم که با یک صدا و با یک ندای منظمتر و یکنواختتر طبل و آهنگ مظلومیت و محرومیت شهر بندرعباس  واستان هرمزگان در کشور را قطع کنیم، در دولت عدالت و در دولت یار و دولت محرومین و مستضعفین فراموش نکنیم آنچه که بیش از همه دولت ها به چشم می آید بی عدالتی، بی توجهی، فقر اجتماعی و فرهنگی خواهد بود، محلات قدیمی شهر بندرعباس که هویت و پیشانی این شهر هستند، محلاتی که در صفا و صمیمیت و همبستگی و انسجام و یکدلی سر آمده بود، محلاتی که در ریشه آنها سرشار از استعدادهای هنری، فرهنگی، ورزشی و حتی دینی و مذهبی و علمی است انسان های نخبه، اندیشمند و تحصیلکرده شهر در گروه های اجتماعی منسجم در خود جای داده است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه اظهار داشت: نخبه های محلات اکنون به دلیل کم لطفی و بی توجهی به دست فراموشی سپرده شده اند و مشکلات یکی پس از دیگری باعث جابجایی انتقال و رفتن اهالی اصیل و مردم با اصالت مناطق و محلات قدیمی شده که در واقع جدا شدن و دور شدن از فرهنگ و رسم و رسومات واقعی واصیل این استان و این شهر است وبا این همه گسیختگی، ارزش فرهنگی محلات از دست می رود.

 

سالاری گفت: اگر به دنبال حفظ نام، فرهنگ و جایگاه شهر بندرعباس و استان هرمزگان هستیم به داد مردم و مناطق قدیمی و بافت با قدمت شهر برسیم،آنجایی که فاضلاب نه از لحاظ جسمی بلکه از لحاظ روحی و روانی محلات دوراهی ایسینی- درخت سبز، مغ پیرمرد، چاهستانیها، کمربندی، آیت ا… غفاری، شیر اول وشیر سوم، سنگ کن، مغ ناخدا، دوهزار، سورو و پشت شهر، نایبند جنوبی و محله قریشی ها، برکه گرد، پشت بند، پانهو، سه زیارتون، حسین آباد و شمیلی ها را محاصره نموده، بینی و بین الله آیا ماها، خانواده هایمان را حاضر می شویم دراین محلات سکنی دهیم؟ ونبود فضاهای آموزشی، ورزشی، تفریحی و فرهنگی دردیست مضاعف بر درد مردم خونگرم، نجیب و باصفای این مناطق.

 

این مقام مسئول بیان کرد: اگر دنبال خدمت هستیم به این محلات برسیم که فرهنگ ما، اصالت ما و هویت ما دراین محلات کمرنگ و ناپدید نشده است. حل همه ی این دغدغه ها و معضلات در گرو انسجام و همدلی و همیاری همگان است، استاندار محترم، فرمانداری، نمایندگان مجلس، شورای شهر، صنایع و اداره بنادر، شهرداری، مسکن، اداره آب و برق و اداره راه و آموزش و پرورش و رسانه های گرانقدر و همه مجموعه های اجرایی و دلسوز شهر، یکصدا برای نجات این شهر بکوشیم و آموزش و پرورش را دریابیم.

 

سالاری گفت: ظرفیت های مالی ومادی استان و شهر، برای توسعه آموزش و تربیت و فرهنگ و رفع معضلات اجتماعی با ایجاد زیرساختهای لازم و گسترش آموزش شهروندی نقش ساز خواهد بود، وقت وحدت و اتحاد و یکپارچگی و منسجم بودن است، باید توجه به جوانان و وضعیت اشتغال آنان را چند برابر کنیم، تا مردم غیور و سرافراز این شهر طعم واقعی خدمت را بچشند.

 

وی در ادامه با بیان توصیه ای به عزیزان در مجموعه شهرداری تصریح کرد: انسان ها به عنوان اصلی ترین فرهنگ نیازمند توجه ویژه هستند شهرداری بندرعباس درابتدای امر بایستی با پاسخگویی به نیازهای معیشتی و فرهنگی کارمندان و کارگران و پرسنل خود برای شکل دهی به فرهنگ سازمانی و خدمت رسانی به مردم اقدام کند، کارگران شرکتی و حجمی از بدنه شهرداری جدا نیستند توجه به حقوق و وضعیت معیشتی همه کارکنان و نیروهای پرتلاش این مجموعه بخصوص نیروهای حجمی و شرکتی با نگاه عادلانه و منصفانه بایستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

وی گفت: به شهردار محترم یادآور میشوم که در انتصابات جناحی عمل نکنند و همه ظرفیت های انسانی شهرداری از همه قومیت ها و محلات بخصوص جوانان و بانوان را در سطوح مدیریتی برای آبادانی شهر بکار بگیرند، زیر ساخت های فرهنگی و ورزشی شهر برای مردم ساخته شده است و شهرداری باید از نگاه کنترلی و مالکیتی اجتناب کند و فرهنگسراها و اماکن ورزشی را با محوریت مسجد و ظرفیت مساجد به دست مردم بسپارند.

 

این مقام مسئول درادامه تصریح کرد: مساجد به عنوان پایگاه های فرهنگی و محل حضور نخبگان و معتمدین بعنوان محل خدمت رسانی به مردم ومیز خدمت دهی به اهالی نیازمند راه اندازی و شکل دهی شورایاری هاست تا هم از ایده ها و افکار اهالی محل و مشارکت عمومی و همگانی برای شهر کمک گرفت و هم باید در نظافت و فرهنگ سازی و رسیدگی به محیط اقدام نمود.

 

سالاری گفت: کسب و کارهای فرهنگی و صنعتگران صنایع دستی شهر بندرعباس بواسطه عضویت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو نیازمند توجه ویژه ای برای اجرای برنامه ها و طرح های پیش بینی شده دارند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: هویت بخشی فرهنگی و تعریف شناسنامه فرهنگی و تاریخی برای محلات شهر بعنوان بخش های مهم و حیاتی شهر و توسعه فرهنگی اجتماعی محله محور براساس نیاز مردم هر محله و مطالعات کارشناسی که بوسیله پتانسیل و ظرفیت موجود در مرکز اسناد شهرداری بندرعباس مسیر خواهد بود بایستی اجرایی و عملیاتی شود.

 

سالاری بیان کرد: در حوزه فرهنگ و بیانیه گام دوم انقلاب و بویژه در زمینه تولید محتواهای مرتبط با زندگی سالم شهری بسیار ضعیف عمل کرده ایم و باید به تحول دراین زمینه بیاندیشیم وتشکیل کارگروه هایی متشکل از نمایندگان دانشگاه های شهر، نمایندگان ادارات فرهنگی شهر و نخبگان برای نظارت و راهبری برنامه های فرهنگی شهر به محوریت حفظ هویت فرهنگی محلات و ترویج استانداردهای شهر خلاق می تواند راهگشا باشد و قطعاً این امر نیازمند بازنگری در ساختارهای بخش هایی از شهرداری و تدوین راهبردها و برنامه هایی با همکاری و کمک همه فعالان حوزه فرهنگ است.

 

سالاری خاطرنشان کرد: سازمان های آرامستان و آتش نشانی بعنوان دو سازمان ویژه که با توجه به عملکرد و خطرات کاری نیازمند توجه ویژه و انگیزه مضاعف در خدمت رسانی به شهروندان بوده که انتظار می رود نگرانی و دغدغه های این عزیزان نیز مرتفع شود.

 

وی در پایان گفت: خدایا ما را در زمره خادمین واقعی صادق و بی ریای مردم قرار ده و عاقبت امور ما را با رضایت خود و خشنودی حضرت ولی عصرعجل الله تعالی شریف ختم به خیر بگردان.

 

مهسا پارسا ///