سلاجقه:

حق آلایندگی شهرستان پارسیان پیگیری می‌شود

معاون رئیس‌جمهور از پیگیری و وصول حق آلایندگی شهرستان پارسیان از صنایع پارس جنوبی خبر داد.

علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در آیین افتتاح اسکله شماره سه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: ایام دهه فجر که می شود ما خادمین کشور بار سنگینی را احساس می‌کنیم و شهدای انقلاب اسلامی خونشان ریخت که درخت تنومند انقلاب اسلامی رشد کند و ثمره آن چیدن انسانیت است.
سلاجقه افزود: مسئولیت بسیار سنگین و راه بسیار طویل است اما هدف مقدس است، کارکردها زیاد است اما به جای این‌ها، مردم بگویند چه اتفاقی برای آنها رقم خورده است و این دولت چه گره‌ای برای مردم باز کرده است و این قبیل مسائل باید بیلبورد شود و تبیین گردد.
وی با بیان اینکه صحبت مردم را می شنویم و برای آنها برنامه‌ریزی می کنیم، تصریح کرد:صنایع آب‌بر باید در مناطق ساحلی احداث شوند و خوشبختانه این ایده دارد شکل می‌گیرد و در منطقه استان هرمزگان که ورودی جهان به کشور جمهوری اسلامی ایران است حتماً باید صنایع شکل بگیرد و محیط زیست منطقه نیز حفظ شود.
معاون رئیس‌جمهور گفت: ائمه جمعه اهل سنت و تشیع مایه افتخار ما هستند که وحدت را ایجاد کرده‌اند و با اتحاد و همدلی پای اصول ایستاده‌اند.
سلاجقه عنوان کرد: ما برخی اوقات تجارت منفی در رابطه با استقرار صنایع داریم که منجر شده است که محیط زیست را از بین ببرد اما از آن تجارب درس می‌گیریم که اینجا مشکلی برای محیط زیست پیش نیاید.
وی خاطرنشان کرد: توجه به سواحل خلیج‌ فارس در کنار توسعه صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد و این منظر حق‌الناس می باشد و مکلف به حفظ آن هستیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست با صنعتگران کشور گفت: دهه ۹۰ دهه مناسبی برای رشد و شکوفایی کشور نبود و در بازه های زمانی، از توسعه زیرساخت‌های کشور جا مانده‌ایم.
معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی باید زیرساخت اتفاق بیافتد، اظهار کرد: تحریم های ظالمانه ما را به مشکلاتی مواجه کرده است اما توجه به ظرفیت های فرزندان ایران زمین می تواند ما را به اوج برساند.
سلاجقه گفت: می‌توانیم کشور را به بهترین نحو بسازیم، اگر قرار باشد که قوانینی که دنیا منطبق کرده است را مد نظر قرار بدهیم نمی‌توانیم عقب ماندگی ها را جبران کنیم و باید متناسب با فرهنگ و نیاز خودمان کار را پیش ببریم.
وی با اشاره به اینکه انسان های شریفی در استان های جنوبی کشور خدمت می کنند که دولت باید خادم آنها باشد، تصریح کرد: مردم جنوب به عنوان مرزداران خدوم دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا ادا کرده‌اند و حتماً موارد مطرح شده توسط مسوولین این شهرستان را پیگیری می‌کنم.
معاون رئیس‌جمهور افزود: اراضی مردم شهرستان پارسیان را که با مشکل وراثتی مواجه شده اند را حتما پیگیری می کنیم تا به حق خود برسند، مشکلات عوارض آلایندگی این شهرستان با انطباق ضریب آلایندگی قابل حل خواهد بود.
سلاجقه تاکید کرد: در بعد زیرساخت‌ها و جاده های ترددی شهرستان پارسیان سعی می کنیم که این مشکل را حل نماییم و اشتغال و کارآفرینی برای مردم فراهم شود و همچنین در مباحث بهداشتی و … نیز پیگیر خواهیم بود.
وی در پایان با بیان اینکه اولویت اول در راستای جذب نیروی کار در این شهرستان باشد، خاطرنشان کرد: باید اولویت جذب به جوانان همین منطقه باشد و با توجه به تحولاتی که اتفاق می افتد باید در مرحله اول خیر آن به مردم همین منطقه برسد.
انتهای پیام/