حل مشکلات زیست محیطی نیازمند اراده ملی و حمایت مردم است/محیط زیست یک موضوع کشوری و فراجناحی است

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست به چهار اولویت مهم محیط زیست چون،‌ آب، آلودگی هوا، پسماند و زباله و حق‌آبه‌های تالاب اشاره کرد و گفت: حل این چهار سر فصل مهم  محیط زیستی نیاز به یک همت و اراده ملی و حضور و حمایت همه مردم دارد. به گزارش […]

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست به چهار اولویت مهم محیط زیست چون،‌ آب، آلودگی هوا، پسماند و زباله و حق‌آبه‌های تالاب اشاره کرد و گفت: حل این چهار سر فصل مهم  محیط زیستی نیاز به یک همت و اراده ملی و حضور و حمایت همه مردم دارد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مدیرکل روابط عمومی و اموررسانه سازمان حفاظت محیط زیست در کارگاه دوره آموزشی «روش‌های نوین خبرسازی و ارتقای دانش و سواد محیط زیستی» که به همت جهاد دانشگاهی همدان، خانه مطبوعات استان و اداره کل محیط زیست برگزار شد،‌ اظهار کرد: همدان دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در زمینه جذب گردشگر دارد که می‌تواند در کنار شهرهایی چون مشهد، شیراز و اصفهان برای جذب توریست به رقابت بپردازد.

امیرعبدالرضا سپنجی با اشاره به مسائل محیط‌‌‌ زیست، ادامه داد: محیط زیست محدود به یک نقطه و مکان خاص نیست بلکه یک موضوع کشوری و فراجناحی است.

وی به چهار اولویت مهم محیط زیست چون،‌ آب، آلودگی هوا، پسماند و زباله و حق‌آبه‌های تالاب اشاره کرد و گفت: حل این چهار سر فصل مهم محیط زیستی نیاز به یک همت و اراده ملی و حضور و حمایت همه مردم دارد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: سازمان محیط زیست نباید محدود به کارشناسان و نیروهای محیط زیستی شود بلکه باید همه مردم پای کار باشند.

وی یادآور شد: رسانه‌ها خصوصا رسانه ملی، اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران می‌توانند سازمان محیط زیست را برای حل مشکلات زیست محیطی یاری کنند.

سپنجی افزود: البته اگر خبرنگاران و اصحاب رسانه انتقادی می‌کنند باید علمی و کارشناسی‌شده باشد و مهم‌تر از همه مخاطب‌شناس باشند.

وی با آموزش مطالب محیط زیستی به کودکان از همان سنین پایین اشاره و عنوان کرد: سعی کرده‌ایم که بیشتر اخبار خود را در قالب کلیپ و تصاویر منعکس کنیم که برای مردم خصوصا کودکان و نوجوانان جذاب‌تر باشد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به بودجه بسیار محدود و در حد صفر سازمان اشاره و اظهار کرد: برای سال آینده ۴۷ درصد افزایش بودجه ارائه شد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به توسعه پایدار در محیط زیست، خاطرنشان کرد: این توسعه باید در چهار سر فصل حفظ حقوق نسل‌های آینده،اقتصاد و اشتغال، حفظ محیط زیست و رعایت مسائل اجتماعی و فرهنگی انجام شود.

در ادامه عادل عربی، رئیس محیط زیست استان همدان در افتتاح کارگاه «خبرسازی و ارتقای دانش و سواد محیط زیستی» اظهار کرد: استان همدان در چند سال اخیر با مسائلی چون فروچاله‌ها، خشکسالی و پسماند زباله درگیر بوده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه ما مردم را درگیر مسائل محیط زیستی اطراف خود نکرده‌ایم، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی و نیز جلب مشارکت مردم برای همیاری و همکاری با سازمان از برنامه‌های ما است.

عربی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف مردم خصوصا خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: رسانه‌ها در آگاه‌سازی مردم و تبیین مسائل و مشکلات محیط زیستی بسیار کمک‌دهنده خواهند بود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان نیز ادامه داد: آموزش برای خبرنگاران بسیار مهم بوده و خانه مطبوعات به دنبال تدوین یک تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای برای برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران است.

مهرداد حمزه با بیان اینکه رسانه‌ها کمتر به موضوعات محیط زیستی می‌پردازند، گفت: بخشی از اخبار رسانه‌های استان حول مسائل زیست محیطی باشد.