حل معضل اشتغال هرمزگان با تمرکز بر بانکرینگ

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران اشتغال دریا محور را در کشور و همچنین هرمزگان بسیار ضعیف توصیف کرد و گفت: بانکرینگ باید موردتوجه قرار گیرد چراکه درآمد بسیاری برای هرمزگان در پی خواهد داشت و این مسئله می‌تواند ۳۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کند.   به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان هرمزگان، «احمد کرمی» […]

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران اشتغال دریا محور را در کشور و همچنین هرمزگان بسیار ضعیف توصیف کرد و گفت: بانکرینگ باید موردتوجه قرار گیرد چراکه درآمد بسیاری برای هرمزگان در پی خواهد داشت و این مسئله می‌تواند ۳۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کند.

 

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی کارگران استان هرمزگان، «احمد کرمی» دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کشور در دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زادی نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان این تشکل صنفی را اصلی‌ترین حزب کارگری اصول‌گرایی کشور خواند و افزود: امروز تمرکز ما بر مباحث فرهنگی جامعه کارگری است و در این مسیر تبیین مسائل فرهنگی موردنظر مقام معظم رهبری را به جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی امنیت شغلی کارگران را خط قرمز این تشکل عنوان کرد و اظهار داشت: ۲۳ میلیون روستانشین ما روستاها را ترک کرده‌اند و به دلیل نبود شغل مناسب به شهرها سرازیر شده‌اند و همین مسئله آسیب‌زا شده است و این یعنی ۲۳ میلیون تولیدکننده به ۲۳ میلیون مصرف‌کننده تبدیل شده‌اند.

کرمی با بیان این‌که کمبود آب قسمت کوچکی از این مسئله مهاجرت از روستا به شهر است و ۸۰ درصد آن ریشه در حمایت نشدن جامعه کارگری روستاها دارد، اضافه کرد: نبود آینده فصل مشترک دلیل مهاجرت اکثر جوانان روستایی است.

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کشور ادامه داد: امروزه هفت و نیم میلیون کارگر سرگردان در کشور داریم که محل کار ثابتی ندارند یا در مشاغل کاذب در حال فعالیت هستند

وی احیای روستاها را یکی از برنامه‌های اساسی این تشکل عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: دامداری سنتی با دام‌های اصلاح نژادی یکی از اقداماتی است که می‌تواند ارزش‌افزوده زیادی ایجاد کند و ما به ازای هر عضو ۱۰۰ میلیون وام با کارمزد چهار درصد از سوی بانک مهر کارآفرین اعطا می‌کنیم که به‌عنوان‌مثال هر فرد به ازای در اختیار گرفتن هر نفر شتر روزانه ۲۵۰ هزار تومان درآمد خالص ایجاد خواهد کرد.

کرمی فرهنگ‌سازی برای اقامه‌ی نماز اول وقت در جامعه کارگری را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید به‌راحتی از کنار مسائل فرهنگی و اعتقادی گذشت و این مباحث برای ما در اولویت قرار دارد.

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران در پایان اشتغال دریا محور را در کشور و همچنین هرمزگان بسیار ضعیف توصیف کرد و گفت: بانکرینگ باید موردتوجه قرار گیرد چراکه درآمد بسیاری برای هرمزگان در پی خواهد داشت و این مسئله می‌تواند ۳۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کند و مسئله فقط سوخت‌رسانی نیست بلکه تمام اقلام موردنیاز کشتی و خدمه کشتی را شامل می‌شود.