خانه مطبوعات شهرستان خمیر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ خانه مطبوعات شهرستان بندرخمیر که اولین خانه مطبوعات شهرستانی استان هرمزگان است با حضور مدیرعامل و رئیس و نائب رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ، فرماندار شهرستان خمیر و مدیران دستگاهای اجرایی شهرستان افتتاح شد. میرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندرخمیر در جلسه افتتاح خانه مطبوعات شهرستان بندرخمیر […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ خانه مطبوعات شهرستان بندرخمیر که اولین خانه مطبوعات شهرستانی استان هرمزگان است با حضور مدیرعامل و رئیس و نائب رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ، فرماندار شهرستان خمیر و مدیران دستگاهای اجرایی شهرستان افتتاح شد.

میرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندرخمیر در جلسه افتتاح خانه مطبوعات شهرستان بندرخمیر گفت:حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه در جایگاه ویژه ای برای مسئولین شهرستان قرار دارد و سیاست دولت هم در راستای حمایت از اصحاب رسانه می باشد.
WhatsApp Image 2018 12 11 at 11.44.10

فرماندار خمیر تصریح کرد: مسئولان و مدیران ادارات و دستگاه‎های اجرایی این شهرستان باید تعامل با فعالان عرصه خبر و اطلاع‎رسانی و استفاده از این ظرفیت عظیم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد:از سویی رسانه‎ها نیز باید با ایفای نقش کمکی در مسائل کلان و اساسی و پرهیز از ورود به مسائل حاشیه‎‏ای و جزیی سهم خود را در تقویت روحیه امید در بین اقشار مردم ایفا کنند.

فرماندار خمیر با تاکید بر اینکه رسانه‎ها باید نقدهای منصفانه‎ای داشته باشند، عنوان کرد: بر این اساس منافع این شهرستان باید به عنوان اولویت اصلی همواره مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه روابط عمومی ها و نقش آنان در اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی خود به مردم گفت:روابط عمومی ها در رشد و ضعف یک اداره نقش غیر قابل انکار دارند و محصول ایفای نقش صحیح روابط عمومی آگاهی مردم از عملکرد ادارات است.

وی همچنین افزود:ادارات باید برای انتشار خبر از سایت ها و کانال های مجاز به خوبی بهره گیرند و پتانسیل این ظرفیت موجود نباید مورد غفلت قرار گیرد.

غلامحسین عطایی رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان هرمزگان ضمن تقدیر از حمایت فرماندار خمیر از اهالی رسانه و مشکلات این قشر اظهار داشت: خوشبختانه در رأس مدیریت اجرایی شهرستان فردی دلسوز و حامی خبرنگاران وجود دارد که نشان از تسلط ایشان به اهمیت جایگاه خبرنگاران و رسانه ها می باشد و امیدواریم با افتتاح خانه مطبوعات خمیر مشکلات خبرنگاران این شهرستان مرتفع گردد.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات استان همچنین گفت: اعتقاد دارم که خانه مطبوعات ظرفیت ارزشمندی برای نیل به اهداف و مسوولیت های مدیران است و میتوان از آن بهره لازم را برد.

WhatsApp Image 2018 12 11 at 11.44.18وی اضافه کرد: مسوولین باید رسانه ها را از خود دانسته و ظرفیت انتقادپذیری خود را افزایش داده و رسانه ها نیز در این بین موظفند نقد منصفانه داشته و در ارائه راهکار، مدیران استان را همراهی کنند.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان در بخشی از سخنان خود به مشکلات رسانه های محلی و درج آگهی ها ادارات در روزنامه ها پرداخت و اعلام کرد:طبق بخشنامه معاونت سیاسی استانداری به دستگاههای اجرایی،ادارات موظفند ۷۰درصد چاپ آگهی های خود را به روزنامه های محلی واگذار کنند و امیدواریم در این زمینه با ادارات به هم ‌افزایی و تعامل خوبی دست یابیم.

معصومه قاسمی مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز در این نشست یکی از اولویت های خانه مطبوعات استان را برگزاری دوره های آموزشی عنوان کرد و افزود:افزایش کمیت و کیفیت فعالیت های خبری در هرمزگان از جمله اولویت های خانه مطبوعات استان است که از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی پیشرفته و حضور اساتید برجسته در استان، دنبال می شود.

وی ادامه داد:نداشتن آموزش و کم دقتی در رعایت اصول حرفه ای خبرنگاری ممکن است مشکلاتی برای اصحاب رسانه ایجاد کند، به این منظور نیاز است تا موضوع آموزش جدی تر گرفته شود.

معصومه قاسمی با اشاره به نقش خانه مطبوعات اظهار داشت: اگر چه خانه مطبوعات یک تشکل صنفی است اما کارکرد آن با سایر صنف ها متفاوت…

WhatsApp Image 2018 12 11 at 11.44.23
“بابک پارسا”