خداحافظی مرد بزرگ راه آهن هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : مهندس حسن ماسوری سکاندار جدید اداره کل راه آهن استان هرمزگان شد . درآیین تکریم و معارفه مدیرکل راه آهن استان هرمزگان که با حضور جمع کثیری از مدیران دولتی و بخش خصوصی برگزرار شد مهندس حسین عاشوری قائم مقام راه آهن کشور ضمن قدردانی از زحمات سی […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : مهندس حسن ماسوری سکاندار جدید اداره کل راه آهن استان هرمزگان شد . درآیین تکریم و معارفه مدیرکل راه آهن استان هرمزگان که با حضور جمع کثیری از مدیران دولتی و بخش خصوصی برگزرار شد مهندس حسین عاشوری قائم مقام راه آهن کشور ضمن قدردانی از زحمات سی و پنج ساله مهندس پورفخری مدیرکل اسبق راه آهن هرمزگان و تشکر بخاطر توسعه مناسب و زیرساختی راه آهن هرمزگان برای ایشان آرزوی موفقیت نمود و همچنین آرزوی سربلندی و پیروزی برای مهندس حسن ماسوری ، سکاندار جدید اداره کل راه آهن هرمزگان کرد.
مهندس حسین عاشوری بیان کرد : در دوران مدیریت آقای پورفخری در راه آهن استان هرمزگان اتفاقات بسیار خوبی رقم خورد و هم در حوزه مسافری و هم در حوزه باری پیشرفتهای خوبی اتفاق افتاد که این میسر نمیشد مگر با تلاش و پشتکار مهندس پورفخری و همکارانشان در این اداره کل ، وی ادامه داد : امید است مهندس ماسوری نیز بتواند مسیر توسعه و پیشرفت این اداره کل هموارتر و به آن سرعت ببخشد .

WhatsApp Image 2018 12 05 at 08.22.29مهندس اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان نیز ضمن حضور در این مراسم بیان کرد : استان هرمزگان از محدود استانهایی است که هر چهار نوع حمل و نقل را در خود جای داده است ، لذا امید است روزی یک شبکه حمل و نقلی بین چهار نوع حمل نقل هوایی ، دریایی ، زمینی و ریلی در استان هرمزگان راه اندازی گردد . وی همچنین از مهندس پورفخری بابت زحماتش در هرمزگان تشکر و قدردانی نمود و از وی درخواست کرد که خاطرات سی پنج ساله خود را راه آهن مکتوب کرده و این تجربیات گرانقدر را در اختیار همه پرسنل راه آهن قرار دهد که همگان از تجربیات ایشان استفاده کنند .
مهندس اکرمی ادامه داد : در ژاپن ، شرکت تویوتا با حجم بالای تولیدات خودرو حتی یک انبار هم ژاپن ندارد و محصولات تولید شده سریعا” وارد بازارهای جهانی می گردد و در واقع هیچ محصولی انبار نمی شود و این یعنی پویایی اقتصاد ، وی گفت ؛ انبار شدن کالاها فقط منجر به هزینه های اضافی در اقتصاد می گردد و امید است روزی این موضوع در کشور ایران نیز اتفاق عملی شود چرا که با گسترش خط آهن در سرار کشور و دسترسی ایران به آبهای آزاد میتوان زیرساختهای این مهم را عملی کرد .وی همچنین از مهندس عاشوری خواست که همانگونه که از مدیران از استانهای دیگر در راه آهن هرمزگان مشغول خدمت می شوند ، ترتیبی اتخاذ شود که جوانان هرمزگانی نیز در اداره کل های دیگر راه آهن نیز فرصت خدمت به هموطنان را پیدا نمایند .

WhatsApp Image 2018 12 05 at 08.22.28مهندس پورفخری نیز در این مراسم ضمن تشکر از همه کسانی که وی را در این سالها کمک و همراهی نمودند گفت : توسعه شبکه ریلی یک امر بسیار مهم است و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند جابجایی کالاها را باید از جاده به ریل انتقال یابد ، باید با تلاش و سخت کوشی زیرساختهای توسعه این شبکه حمل و نقلی مهم را روز به روز افزایش و بهبود ببخشیم .

مهندس پورفخری در روز خداحافظی خود با اداره کل راه آهن هرمزگان افزود، سی و پنج سال در راه آهن جمهوری اسلامی ایران تلاش کردم و خوشحال هستم که با خاطری آسوده سکان هدایت این اداره کل را به مهندس ماسوری میسپارم ، چرا که مطمئن هستم ایشان نیز از مدیران فعال و کار بلد راه آهن هستند ، و از اینکه پایان خدمتم در راه آهن جمهوری اسلامی ابران در کنار آبهای نیلگون خلیج فارس اتفاق افتاد بسیار احساس غرور می کنم .

مدیرکل اسبق راه آهن استان هرمزگان ، همچنین از تمامی شرکتهای خصوصی که در پیشرفت و توسعه شبکه ریلی هرمزگان و کشور تلاش کردند نیز تشکر و قدردانی کرد و افزود با همین همکاری دوستان و عزیزان بود که اداره کل راه آهن استان هرمزگان همواره در رتبه نخست اداره کل های راه آهن کشور قراردارد و باید بپذیریم که بدون خرد جمعی و همکاری دوجانبه راه آهن و بخش خصوصی این اتفاق میسر نمیشد . وی در آخر به آرزوی ناتمام مانده خود در هرمزگان اشاره کرد و گفت : دوست داشتم فضاسازی جلوی ایستگاه بندرعباس در زمان بنده به اتمام می رسید ، اما مطمئن هستم مهندس ماسوری به بهترین نحو این پروژه مهم را به اتمام می رساند و فضاسازی زیبایی را درخور مردم شریف و مهربان هرمزگان احداث خواهد کرد .

مهندس حسن ماسوری در مراسم معارفه خود ضمن تشکر از مهندس پورفخری ، برالی ایشان آرزوی موفیقت کرد و گفت : آقای پورفخری از مدیران خوشرو و کاربلد راه آهن است که تجربیات ارزنده ای در این حوزه دارد و همه کارمندان و مدیران باید از تجربیات همچین مدیری بهرمند شوند .
مدیرکل جدید راه آهن استان هرمزگان افزود ؛ در دنیای امروز توسعه کشورها از خط ریل صورت می گیرد و راه آهن در دنیا به جایگاه والایی رسیده است ، وی گفت محیط کار راه آهن بسیار سخت و طاقت فرسا است اما پرسنل راه آهن جمهوری اسلامی با عشق و علاقه مثال زدنی در این حوزه مهم و استراتژیک در حال خدمت هستند .

WhatsApp Image 2018 12 05 at 08.22.281“بابک پارسا”