خروجی و برآیند شورا و شهرداری بندرعباس موفق بوده است /چشم انداز توسعه بندرعباس بر مبنای احترام به میراث ملموس و ناملموس شهر طراحی شود /برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت گردشگرپذیری بندرعباس صورت گیرد

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه گرامیداشت روز شوراها در صحن شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک روز شوراها اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک سال و نیم گذشته دوران پر کار و پر فراز و نشیب داشته‌اند و با اتخاذ تصمیمات در حوزه شهر و روستا سبب توسعه بیشتر شده‌اند. وی […]

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه گرامیداشت روز شوراها در صحن شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک روز شوراها اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک سال و نیم گذشته دوران پر کار و پر فراز و نشیب داشته‌اند و با اتخاذ تصمیمات در حوزه شهر و روستا سبب توسعه بیشتر شده‌اند.
وی افزود: اولین گام توسعه و پیشرفت مسئله هماهنگی است، هماهنگی در شوراها با توجه به دیدگاه‌ها و سلایق مختلفی که وجود دارد سخت است اما خوشبختانه شاهد این اتفاق هستیم و هماهنگی خوبی بین اعضا وجود دارد و خروجی و برآیند موفقی در این زمینه وجود دارد. استاندار هرمزگان با تقدیر از زحمات رئیس و اعضای شورای شهر بندرعباس گفت: کار فردی راحت است اما کار شورایی و کار جمعی کردن امری قابل تقدیر است، مطابق آمارها، اعداد و ارقام، برآیند شورا و شهردار برآیندی موفق است.
وی تصریح کرد: دولت توسعه شهری را یک اصل می‌داند و در پرداخت حقوق شهری از جمله مباحث آلایندگی و انتقال پرونده‌های مالیاتی که در سالیان گذشته قصوری رخ می‌داد امسال این مسائل حل و مرتفع شده است.
مهندس دوستی با اشاره به طرح ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس گفت: در حوزه فاضلاب شهر بندرعباس طرحی با کمک صنایع با محوریت ایمیدرو آغاز شد، در ابتدای دولت تنها ۱۷ میلیارد به این پروژه تخصیص یافته بود اما در حال حاضر ۲۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد فعال داریم که پیشرفت خوبی داشته‌ایم این مسئله سیاست دولت و تصمیم مهم وزارت صمت بود که منافع خوبی نیز تخصیص یافت. وی ادامه داد: در خصوص باز آفرینی شهری تصمیمات خوبی گرفته شد این طرح هم نیاز به منابع قابل توجه دارد و برای اجرایی شدن دولت در کنار مردم و نمایندگان مردم در شورا است.
استاندار هرمزگان گفت: در برخی حوزه‌ها از جمله مبحث آلایندگی که حق مسلم مردم است نیازمند پیش زمینه فنی هستیم، باید مشاور گرفته شود و بر اساس پروتکل‌های سازمان محیط زیست آلایندگی مشخص شده و پرونده با قدرت به پیش برود.
وی در ادامه با تاکید بر حفظ کالبد شهری بندرعباس اظهار داشت: توسعه بدون احترام به تاریخ و میراث ملموس و ناملموس شهر نمی‌تواند به وقوع بپیوندد در تغییرات نباید هویت شهری از بین برود، بندرعباس به دلیل مجاورت با دریا ظرفیت زیادی به ویژه در حوزه گردشگری دارد، در تعطیلات عید نوروز بالغ بر ۸ میلیون سفر داشتیم، این شهر پشتیبان اصلی سفرهای دریایی به جزایر است.
نماینده عالی دولت در هرمزگان با تاکید بر اینکه بندرعباس پایتخت گردشگری دریایی است گفت: بیش از ۹۵ درصد سفرهای دریایی در استان هرمزگان است که حجم قابل توجهی از این سفرها مربوط به اسکله شهید حقانی بندرعباس می‌شود.
وی ادامه داد: تعیین تکلیف حریم ۶۰ متر و صدور سند در بافت فرسوده صورت گرفته و احداث جاده دسترسی از اراضی نظامی در شرق و غرب بندرعباس در مراحل نهایی است و پس از توافقات انجام می‌شود، از شورا و شهردار میخواهم محلات و بافت‌های فرسوده را باید ویژه ببینند و تا بتوان کار خوبی برای این مردم انجام داد. گفتنی است در این جلسه از اعضای شورای شهر بندرعباس تجلیل شد.