خط دریایی قشم به لارک راه‌اندازی شد/ انجام این سفر برای ساکنان جزیره لارک رایگان است

مدیر‌کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از راه‌اندازی خط دریایی قشم به جزیره لارک از امروز شنبه ۱۶ تیرماه سال جاری خبرداد.

حسین عباس‌نژاد” اظهار کرد: به دنبال دیدار مردمی علی‌اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی ومدیرعامل سازمان بنادر با اهالی جزیره لارک، و مطالبه مطروحه از سوی ساکنان جزیره مبنی بر برقراری خط منظم دریایی به منظور انجام امور جاری، شناور مسیر قشم به لارک و بالعکس از امروز آغاز به‌کار کرد.
وی با اعلام اینکه تردد در مسیر این دو جزیره به صورت چهار بار در هفته انجام می‌شود، افزود: این ترددها در روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته مسافران را از قشم به مقصد جزیره لارک و بالعکس منتقل می‌کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: روزهای شنبه ساعت هشت صبح و دوشنبه ساعت ۱۶، روزهای چهارشنبه و جمعه نیز در ساعت ۱۷:۳۰مسافران این جزیره(لارک) را به مقصد اسکله شهید ذاکری قشم ترک خواهند کرد.
به گفته عباس‌نژاد؛ هزینه برای ساکنان جزیره لارک رایگان و برای مسافران و گردشگران هر نفر یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
گفتنی است؛ فاصله دریایی بین جزایر قشم و لارک هشت مایل و مدت این سفر ۳۰ دقیقه و فاصله بین جزایر قشم و هرمز نیز ۱۲ مایل دریایی و مدت آن ۴۰ دقیقه است.