دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه باقاچاق کالا و ارز استانداری هرمزگان:

واردات بی رویه، قاچاق کالا و سوخت معضل تولیدات داخل است

احمدپویافر مدیرکل امنیتی و انتظامی و دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه باقاچاق کالا و ارز استانداری هرمزگان به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی یادداشتی عنوان داشت:

دوازدهم تیرماه سال ۱۳۸۱ طی دستور معظم له به دولت وقت بمنظور ایجاد ساز و کاری منسجم و قانونی برای مقابله با پدیده شوم و پیچیده قاچاق کالا و ارز ثبت شد و از آن پس هرساله با گرامیداشت این روز اثرات و زیان های جبران ناپذیر قاچاق کالا و سوخت بر اقتصاد کشور تشریح می شود.

رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) هر ساله نیز با نامگذاری سال به بیان اولویت بخشی و رویکرد و تبیین اقدامات و فعالیت های شاخص کشور می پردازند که در چند سال اخیر اولویت اول ایشان حوزه اقتصادی می باشد.

اما واردات بی رویه، قاچاق کالا و سوخت معضل تولیدات داخل است و رفع این موانع حائز اهمیت می باشد و بایستی مسئولین استان در صدا و سیما به تبیین آن بپردازند و با تعامل بین دستگاهی و همکاری مردم تلاش نمایند تا قاچاق به حداقل برسد.

مشارکت خانواده ها و دستگاه ها در حوزه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، تقویت باور عمومی برای مصرف کالای داخلی عامل مهم و تاثیرگذار در جهت حمایت از اقتصاد کشور می باشد که سیاست و رویکرد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز استان هرمزگان در عملیاتی نمودن اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با حمایت استاندار محترم و همکاری و مشارکت حداکثری دستگاه های عضو کمیسیون استان و براساس برنامه های راهبردی ستاد مرکزی درحال اجرا می باشد.

در این راستا نیز گام های موثری در جلوگیری از توزیع مازاد فرآورده های نفتی در همه بخشهای مصرفی همچنین ساماندهی شناورهای سنتی و رویه ملوانی برداشته شده است .