با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولین؛

دبیرستان پسرانه آفتاب افتتاح شد

توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان ، با حضور صحرائی وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور، مهدی باوقار زعیمی مدیرکل نوسازی مدارس استان ، قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی دبیرستان پسرانه آفتاب در بندرعباس به بهره برداری رسید. […]

توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان ، با حضور صحرائی وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور، مهدی باوقار زعیمی مدیرکل نوسازی مدارس استان ، قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی دبیرستان پسرانه آفتاب در بندرعباس به بهره برداری رسید.
photo9524229005
مهدی باوقار زعیمی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان در حاشیه این آیین اظهار کرد: دبیرستان پسرانه آفتاب در قالب ۲۱ کلاس درس با زیربنای ۴۴۰۰مترمربع و اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال در بندرعباس افتتاح شد.
مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با اشاره به اینکه این فضای آموزشی با مشارکت شرکت پالایش نفت آفتاب در بندرعباس احداث شده است، افزود: این شرکت در راستای مسوولیتهای اجتماعی خود هزینه احداث این فضای آموزشی را متقبل شده است.
باوقار همچنین با بیان اینکه معماری ساده از لحاظ فرم حیاط مرکزی و المان های ساختمان های قدیمی منطقه همانند بهره گیری از بادگیر و طاق ، رعایت محورو تقارن و تکرار در معماری این فضا به این ساختمان هویت بخشیده است ، افزود: طراحی همساز با اقلیم، محیط طبیعی و فرهنگ استان ، این فضای آموزشی را بسیار ویژه و خاص کرده است.
به گفته وی، در طراحی معماری این مدرسه سعی شده است از پارادایم های معماری منطقه ، تابش بندها و مشبک ها برای کنترل و شکست نور ، ایجاد حداکثر سایه و کنترل نور طبیعی به فضای بسته با استفاده از رواق ها ، استفاده از مصالح و رنگ هماهنگ با اقلیم گرم و مرطوب استفاده شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان باتاکید بر اینکه این فضای آموزشی با طراحی معماری بومی و خاص در مرکز شهر بندرعباس نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند، گفت: تیم فنی نوسازی مدارس هرمزگان تمام سعی خود را داشته تا با استفاده از المانهای بومی منطقه ، بنایی با معماری خاص را در مرکز شهر بندرعباس احداث نماید.
باوقار با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم در استان هرمزگان۴۱۶ پروژه در قالب ۱۵۰۰ کلاس درس احداث شده است، ابراز داشت: دولت سیزدهم از ابتدا نگاه ویژه ای به حوزه ساخت و ساز مدارس داشته است.
وی افزود: ۲۰۰ پروژه آموزشی وپرورشی با بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان در دور دوم سفر رییس جمهور به استان و همزمان با دهه فجر در هرمزگان به بهره برداری رسید. ۲۰۰ پروژه آموزشی در قالب ۸۰۰ کلاس درس با زیربنای ۷۰ هزار و ۴۴۰ مترمربع می باشد.