در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اتفاق افتاد ؛ امحا ۱۶ تن انواع مواد مخدر در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان از امحا بیش از ۱۶ تن مواد مخدر غیر داروئی  اعم از  (حشیش –شیشه و هروئین)با حضور مسئولان و مدیران ارشد استانی و اصحاب رسانه در بندرعباس خبرداد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون سردار”غلامرضا جعفری ” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس و در جمع خبرنگاران گفت: به  مناسبت سالروز […]

فرمانده انتظامی استان از امحا بیش از ۱۶ تن مواد مخدر غیر داروئی  اعم از  (حشیش –شیشه و هروئین)با حضور مسئولان و مدیران ارشد استانی و اصحاب رسانه در بندرعباس خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

سردار”غلامرضا جعفری ” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس و در جمع خبرنگاران گفت: به  مناسبت سالروز جهانی مبارزه باسوء مصرف و قاچاق مواد مخدر و برابر ابلاغیه ناجا، همزمان در دو استان هرمزگان و سیستان اجرا  گردید که در این راستا  بیش از ۱۶ تن مواد مخدر غیر داروئی  اعم از  (حشیش –شیشه و هروئین)با حضور مسئولان و مدیران ارشد استانی امحاء شد.

وی افزود :اهمیت اقدامات پلیس و دستگاه های مقابله ای از آنجا مهم است که این میزان مواد مخدر مکشوفه از چرخه توزیع و مصرف و در دسترس بودن خارج شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان اذعان داشت: در سال جاری که به نام تولید و پشتیبانی ها و مانع زدائی ها  مزین گشته، فرماندهی انتظامی هرمزگان در پیروی از  رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری  ( مدظله العالی ) ،  با تعامل سازنده با دستگاههای مقابله ای و  با استفاده از کلیه توان و با اقدامات اطلاعاتی و عملیات های مشترک و گشت های انتظامی و پاکسازی نقاط آلوده تحت عنوان طرح های امنیت محله محور موفق  به کشف بیش از ۱۲۰ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال ۱۳۹۹ گردید که رشدی بیش از ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل  را نشان میدهد.

سردار جعفری تصریح کرد:از ابتدای سال جاری تا کنون مقدار ۳۰  تن انواع مواد مخدر در استان توسط عوامل انتظامی کشف و ضبط گردیده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در راستای طرح گشت های امنیت محله محور و پاکسازی و برخورد با خرده فروشان تعداد ۱۵۳۰  طرح  عملیاتی در قالب طرح پاکسازی و برخورد با خرده فروشان و کنترل محورهای مواصلاتی  در سطح استان  اجرا شده است.

15d3fe51 fbd9 4c0e 96e1 fe9e100f5750

این مقام ارشد انتظامی موفقیت های اجرای طرح گشت های امنیت محله محور در سطح استان را شامل  دستگیری تعداد  ۱۷هزار و ۴۱۵  نفر معتاد متجاهر ، دستگیری  تعداد  ۴۱۳۶  نفر  قاچاقچی و خرده فروش ،   انهدام ۹۹ باندکلان ، ۱۰ عملیات  درگیری مسلحانه و  هلاکت ۶ نفر از  اشرار ، کشف ۳۹ قبضه انواع سلاح جنگی و  توقیف ۱۳۱۰  دستگاه  انواع خودرو سبک و سنگین  اشاره کرد.

سردار جعفری با بیان اینکه با برخورد متناسب و قاطعانه مراجع قضائی در سال گذشته ۲۸ باب منزل خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر ، توسط پلیس توقیف و پلمپ شده  که در نهایت منجر به صدور رأی قضائی مبنی بر  ضبط و مصادره گردیده است ، اظهار داشت: طی دو ماه گذشته نیز  تعداد ۶۸ باب منزل خرده فروشان در شهرستان بندر عباس بازرسی  و یک باب منزل  دو باب مغازه پلمپ گردیده است .

وی ادامه داد:در راستای ضربه بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر از ابتدای سال گذشته تا کنون با کشف و ضبط مقدار ۱۲۰ تن انواع مواد مخدر ، توقیف تعداد   ۱۳۱۰  دستگاه انواع خودرو،  ۵۹ باب منزل و ۱۲ واحد تجاری مغازه و یک  فروند  شناور تجاری و ۳۰هکتار زمین  بیش از ۲۱۰۰  میلیارد تومان ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان وارد گردیده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: با اقدامات فرماندهی انتظامی استان در شناسایی و انهدام باندها و شبکه های قاچاق مواد مخدر و ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر استان رتبه نخست در کشور  را اخذ نموده است.

سردار جعفری گفت: از اهداف پلیس در سال جاری در امر مبارزه با مواد مخدر کماکان برخورد با عناصر اصلی قاچاق و توزیع مواد مخدر سرشبکه ها ، سرباندها و تمرکز بر مبادی ورودی استان و برخورد با قاچاق در حوزه دریا و تقویت ایست و بازرسی ها می باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: چالش مواد مخدر یک چالش فراملی است که با جرائم سازمان یافته ، فساد ، پولشوئی ، افراطی گری و تروریسم در هم آمیخته است و هزینه های گزافی برای کنترل ورود مواد مخدر و ترانزیت به کشورهای غربی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: مسئله موادمخدر دیگر یک ناهنجاری اجتماعی محدود به یک جامعه یا منطقه نیست بلکه از محدوده جرافیایی فراتر رفته که ضمن پیوند با جرائم سازمان یافته  تقریبا تمام مرزهای جهان را درنوردیده  و متاسفانه در این میان جوانان جزء اولین قربانیان سوداگری مرگ می باشند.

 

(مهسا پارسا)