در نشست مشترک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگانمطرح شد ؛ کرونای انگلیسی در کمین هرمزگان

کرونای انگلیسی در کمین هرمزگان      در نشست مشترک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، با توجه به خطر گسترش کرونای انگلیسی، بر گسترش فعالیت های رسانه ای و استفاده از ابزار فرهنگ و هنر در آگاهی دادن به جامعه، تأکید شد. به گزارش پایگاه خبری […]

کرونای انگلیسی در کمین هرمزگان

     در نشست مشترک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، با توجه به خطر گسترش کرونای انگلیسی، بر گسترش فعالیت های رسانه ای و استفاده از ابزار فرهنگ و هنر در آگاهی دادن به جامعه، تأکید شد.

رضاکمالیمدیرکلفرهنگوارشاداسلامیهرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا کمالی زرکانی بر استفاده از ظرفیت هنر و به ویژه هنرمندان در انتشار پیام های آموزشی و افزایش سطح آگاهی و بالا بردن حساسیت جامعه در خصوص بیماری کرونا، تأکید کرد و گفت: استان هرمزگان تا کنون توانسته با اتحاد و همدلی دستگاه های مختلف و مردم، آسیب های بیماری کرونا را به حداقل برساند.

وی افزود: با توجه به شناسایی و افزایش ورود کرونای انگلیسی به استان، لازم است علاوه بر اطلاع رسانی گسترده، نسبت به افزایش محدودیت ها و تأکید جدی بر استفاده از ماسک و دادن هشدارهای به موقع، اقدام شود و در این راستا، توان رسانه ای، مطبوعاتی، هنری و فرهنگی استان آماده هر نوع همکاری است.

thum 9e91ee59c1d8f9ae3fd IMG 6007 35548

در ادامه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از همراهی و همکاری تمام بخش های فرهنگ و هنر استان در مبارزه با بیماری کرونا، بیان کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، استفاده از ابزار هنر، بیشترین و گسترده ترین تأثیر را در آگاه سازی مردم و فرهنگ سازی نسبت به خطرات بیماری کرونا را داشته است.

دکتر فاطمه نوروزیان بر جدی بودن خطر کرونای انگلیسی، تأکید کرد و بیان داشت: درصد استفاده مردم از ماسک در استان کاهش یافته و از بالای ۹۰ درصد به ۸۰ درصد رسیده است و از سوی دیگر، تجمع های خانوادگی و مراسم های عروسی، افزایش یافته که همه این موارد می تواند خطر ابتلا به کرونا را بسیار افزایش دهد.

وی افزود: یکی از مهمترین شاخص های کرونای انگلیسی، علاوه بر سرعت انتقال، مبتلا شدن کودکان به آن است و خانواده ها سعی کنند از حضور  کودکان در تجمعات و اماکن عمومی خودداری کنند.

 

بابک پارسا ////