دنیا به اقتدار ایران اسلامی پی برده است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرهنگ اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد ع در نشست خبری ضمن تسلیت ایام محرم ، در خصوص فرارسیدن هفته دفاع مقدس و برنامه های این هفته بیان کرد : از اینکه رسانه های استان به خوبی خدمات سپاه را انتشار میدهند ، دفاع مقدس رمز پایداری نظام […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرهنگ اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد ع در نشست خبری ضمن تسلیت ایام محرم ، در خصوص فرارسیدن هفته دفاع مقدس و برنامه های این هفته بیان کرد : از اینکه رسانه های استان به خوبی خدمات سپاه را انتشار میدهند ، دفاع مقدس رمز پایداری نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران است ، به فرموده امام راحل ؛ ما در دفاع مقدس انقلابمان را به شرق و غرب صادر کردیم ، و ابهت غرب را شکستیم ، وی گفت ؛ اقتدار امروز کشور مدیون خون شهدای دفاع مقدس است و شعار ما میتوانیم را به عمل تبدیل کردیم . امروز اگر ایران اسلامی و نیروهای مسلح ایران حرفی برای گفتن دارند ، همه اش از برکات همان سالهای دفاع مقدس است، که با کمترین تجهیزات نظامی جلوی قدرتهای بزرگ ایستادگی کردیم .

سالاری افزود : با اخلاص عمل و ایستادگی جوانان غیور و ملت تیران اسلامی در جنگ یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم و این جنگ تحمیلی برکات بسیاری برای ملت ایران داشت و به خودکفایی رسیدن در عرصه نظامی یکی از این خودکفایی ها است ، بطوری که شاهد بودید که پهباد مدرن آمریکایی توسط نیروهای مسلح زمین گیر شد ، همچنین با وجود ناوهای آمریکایی و غربی، و در جواب متوقف کردن کشتی ایرانی ، نفتکش انگلیسی را متوقف کردیم و فرموده رهبر معظم انقلاب؛ دوره بزن و دررو تمام شده است . و دشمنان متوجه شدند که اگر چنانچه به این خاک مقدس تجاوز کنند ، جواب محکمی خواهند خورد ، لذا انشالله که هیچ وقت دست به حماقت نزنند چرا که جواب دندانشکنی دریافت خواهند کرد .

WhatsApp Image 2019 09 15 at 11.01.05فرمانده سپاه امام سجاد ع ادامه داد : بیش از ۴۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا خواهد شد ، وی گفت ؛ شعار هفته دفاع مقدس سال جاری ” ما پیروزیم ” خواهد بود ، اولین روز از هفته دفاع مقدس رژه مقتدارنه ملی در دو نقطه از کشور در تهران و بندرعباس که موقعیت استراتژیک دارد برگزار خواهد شد ، رژه ملی در مجاورت خلیج فارس با محوریت ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد و تمامی نیروهای مسلح اجرای برنامه خواهند داشت ، که نمایش بخشی از اقتدار از نظامی است.

وی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در بوستان غدیر یکی دیگر برنامه های این هفته ی مقدس است ، نمایشگاه توانمندی نظامی نیز با نمایش بخشی از تجهیزات نظامی برپا خواهد شد ، برنامه های خاطره گویی توسط فرماندهان دفاع مقدس انجام خواهد شد .

سرهنگ اباذر سالاری با بیان اینکه گفت : با توجه به ایام شهادت امام سجاد ع میهمان بزرگواری از خارج از کشور را در استان خواهیم داشت ، یادواره عملیات خیبر را نیز خواهیم داشت ، همچنین نواختن زنگ مقاومت در روز اول بازگشایی مدارس را برگزار خواهیم کرد ، غبار روبی گلزار شهدا و شهدای محله ای را در دستور کار خواهیم داشت ، بخشی از خدمات سپاه امام سجاد ع در مناطق محروم را شاهد خواهیم بود .

این مقام مسئول تصریح کرد: بخشی از پروژه هایی که منجر به اشتغالزایی شده است را شاهد خواهیم بود ، نمایش حضور پررنگ اهل سنت را نیز خواهیم داشت ، تجمع فرماندهان پیشکسوت نیز یکی دیگر از برنامه ها خواهد بود .

ایشان اظهارداشت : رژه روز اول دفاع مقدس با حضور شخصیتهای مهم کشوری برگزار خواهد شد ، وی همچنین از احداث و واگذاری بیش از ۳۰۰ واحد مسکونی خبر داد و ایجاد کارگاههای اشتغالزایی نیز از دیگر اقدامات سپاه امام سجاد ع می باشد ، این حالی است که ۱۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی تا آخر سال انجام خواهد شد ، همچنین بیش از ۱۵۰۰ جهیزیه به خانواده هایی که مشکلات مالی دارند.

فرمانده سپاه امام سجاد ع بیان کرد : یکی از برنامه های شاخصی که در سال جاری کنگره شهدا را در استان شاهد خواهیم بود که در تو هر دی ماه جاری برگزار خواهد شد که خاطرات شهدا برای نسل جدید نیز از مقام شامخ شهدا مطلع شوند .

“بابک پارسا”