دوم آبانماه کارگاه “ساختن فیلم مستند:تجارب پیروز کلانتری” در بندرعباس برگزار می شود

به گزارش “گروه هنری صدای گامبرون” کارگاه ساختن فیلم مستند: تجارب پیروز کلانتری، توسط موسسه سینمایی مزدک فیلم و با حمایت انجمن سینمای جوان بندرعباس و اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در تاریخ های دوم و سوم آبانماه سال جاری برگزار خواهد شد. علیرضا محسنی فیلمساز، عکاس و تصویربردار مرکز خلیج فارس […]

به گزارشگروه هنری صدای گامبرونکارگاه ساختن فیلم مستند: تجارب پیروز کلانتری، توسط موسسه سینمایی مزدک فیلم و با حمایت انجمن سینمای جوان بندرعباس و اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در تاریخ های دوم و سوم آبانماه سال جاری برگزار خواهد شد.

۱۴

علیرضا محسنی فیلمساز، عکاس و تصویربردار مرکز خلیج فارس واز برگزارکنندگان این کارگاه در خصوص کیفیت و کمیت ورکشاپ ها در بندرعباس به خبرنگار صدای گامبرون گفت:

از سال ۱۳۸۳ که جشنواره ی ملی فیلم و عکس با نام ایران زمین برگزار شد، اولین ورکشاپ در دل همین جشنواره با حضور علی محمد قاسمی از فیلمسازان نوگرای ایران برگزار کردیم. از سال بعد که جشنواره ی فیلم و عکس اردیبهشت، به همت انجمن سینمای جوان بندرعباس راه افتاد تا آخرین دوره ی آن به مدت ۹ سال، مرتب ورکشاپ های متعدی با حضور داوران جشنواره برگزار کردیم که برخی از آنها به قرار زیر است:

پژوهش در سینمای ایران(فرهاد ورهرام)، روایت در سینمای مستند(علی محمد قاسمی)، تصویربرداری(حمید احمدی لاری)، کارگردانی(مهدی کرم پور)، تدوین(عباس گنجوی)، فیلم مستند(مهرداد اسکویی)، تحلیل فیلم(سعید عقیقی)، زیبایی شناسی تصویر(تورج اصلانی)، تاثیر جشنواره ها بر فیلم کوتاه(زاون قوکاسیان)، تصویربرداری (مرتضی پورصمدی)، مستند مردم شناسی(فرهاد ورهرام)، زیبایی شناسی تدوین(عباس گنجوی)، فیلمبرداری(بایرام فضلی)

اما خارج از بحث برگزاری ورکشاپ در جشنواره، کارگاه های دیگری نیز داشتیم که از همه مهمتر، کارگاه انتقال تجربه با حضور فیروز ملک زاده بود. ایشان یکی از فیلمبرداران درجه ی یک بین المللی و ساکن استرالیا هستند که به مدت سه روز بخشی از کارهای ایشان را مرور کردیم و ایشان تجربه های ارزنده شان را بیان کردند.

بعد از تعطیلی جشنواره و رکود چند ساله ی تولید در سینمای هرمزگان، با دو نفر از دوستان تصمیم گرفتیم کارگاه ها را مجددا برگزار کنیم که اولین کارگاه در آذرماه سال قبل با حضور سعید عقیقی از فیلمنامه نویسان و مدرسان بنام کشور برگزار شد که ادامه کارگاه را امسال خواهیم داشت. در ادامه ی برگزاری کارگاه های سینمایی، در آبان ماه سال جاری، کارگاهساختن فیلم مستند: تجارب پیروز کلانتری، از مستندسازان برجسته ی کشور برگزار خواهد شد و در ادامه کارگاه های دیگری نیز در همین امسال برگزار خواهیم کرد.