راهیابی ۴ فیلم هنرمند ایرانی به جشنواره بین المللی کانادا

 فیلم‌های «چل»، «قرمز کوچک و آبی بزرگ»، «مرگ در بعد از ظهر» و «جلبیل» به صورت هم زمان به The Human Environment Care Film Festival راه یافته است. این فیلم‌های کوتاه ساخته اصغر بشارتی، با موضوعاتی در مورد احترام به طبیعت و حفاظت از محیط زیست است که تاکنون در جشنواره‌های مختلف ملی و بین […]

 فیلم‌های «چل»، «قرمز کوچک و آبی بزرگ»، «مرگ در بعد از ظهر» و «جلبیل» به صورت هم زمان به The Human Environment Care Film Festival راه یافته است.

این فیلم‌های کوتاه ساخته اصغر بشارتی، با موضوعاتی در مورد احترام به طبیعت و حفاظت از محیط زیست است که تاکنون در جشنواره‌های مختلف ملی و بین المللی صاحب عناوین مختلف شده و نام پرآوازه این عکاس و فیلم ساز مطرح کشور را پرآوازه‌تر ساخته است.

اصغر بشارتی که کار هنری خود را در زمینه عکاسی از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده، با عکاسی از مناظر بکر طبیعی جزیره قشم اکنون تبدیل به یک برند هنری برای کشور و البته سفیری برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری قشم شده است.

وی کار خود را با عکاسی از دنیای زیرآب توسعه داد و به مرور به وادی فیلم‌های کوتاه محیط زیستی روی آورد که حاصل آن، ساخت؟ فیلم کوتاه تاکنون است.

گفتنی است، این هنرمند قشمی یک مدال بهترین تصویر بردار جهانی وچهار مدال کارگردانی بین المللی، ۶ جایزه ملی فیلم و بیش از ٧٠ جایزه بین المللی و ملی عکاسی در کارنامه خود دارد.

یادآور می‌شود، جشنواره The Human Environment Care Film Festival نخستین رویداد فرهنگی در کانادا است که منحصراً به اکتشاف، حفاظت از محیط زیست، انسان و مسائل حقوق بشراز طریق فیلم‌های هنری و خلاقانه می‌پردازد.این جشنواره از تاریخ September ۲۲ – ۲۶, ۲۰۲۱ در شهر انتاریو در کشور کانادا برگزار می‌شود.