راه اندازی سامانه امن جابجایی فایل Clean gate در منطقه خلیج فارس

سامانه جابجایی امن فایل (Clean gate ) بین دو شبکه اینترنت و شبکه داخلی در منطقه خلیج فارس راه اندازی شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ؛ مسئول واحد فناوری اطلاعات منطقه با اعلام این خبر گفت : واحد فناوری اطلاعات به منظور تسهیل در جابجایی فایل بین دوشبکه اینترنت و شبکه داخلی اقدام به […]

سامانه جابجایی امن فایل (Clean gate ) بین دو شبکه اینترنت و شبکه داخلی در منطقه خلیج فارس راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ؛ مسئول واحد فناوری اطلاعات منطقه با اعلام این خبر گفت : واحد فناوری اطلاعات به منظور تسهیل در جابجایی فایل بین دوشبکه اینترنت و شبکه داخلی اقدام به راه اندازی سامانه Clean gate  نمود که پس از بررسی و مطالعه در خصوص توزیع های مختلف ، سیستم عامل لینوکسmint به دلیل کاربر پسند بودن و محیط کاربری شبیه ویندوز انتخاب و نصب شد.

محمود عرب نژاد افزود : به منظور دردسترس بودن سرویس اینترنت  برای همه همکاران ، این واحد اقدام به نصب و راه اندازی یک سیستم به عنوان کافی نت در کنار سیستم clean gate نمود تا کاربرانی که نیاز به استفاده از اینترنت یا جابجایی فایل بین دو شبکه دارند از این طریق اقدام کنند.

وی ادامه داد :  این پروژه بدون صرف هزینه و با استفاده از امکانات موجود در منطقه و با صرف وقت ۲۶۰ نفر ساعت توسط همکاران واحد IT به اتمام رسید.