ی. مرداد ۲۳ام, ۱۴۰۱

رتبه نخست هرمزگان در کاهش جرایم / کاهش ۲۱ درصدی ارتکاب جرایم اولویت دار در استان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون
مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه خبر داد:

رتبه نخست هرمزگان در کاهش جرایم / کاهش ۲۱ درصدی ارتکاب جرایم اولویت دار در استان

علیرضا ساوری مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت : در نتیجه تدابیر و اقدامات مؤثر پیشگیرانه در دستگاه قضایی استان هرمزگان ، آمار ارتکاب ۱۰ جرم اولویت دار در این استان به میزان ۲۱ درصد کاهش یافته و هرمزگان رتبه نخست کشوری را در این شاخص کسب نموده است.

علیرضا ساوری مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جریان برگزاری دومین دوره جامع آموزش هفتگانه داوری حقوقی استان هرمزگان ،ضمن اعلام ۱۰ عنوان اتهامی اول در سطح کشور اظهارداشت : سرقت مستوجب تعزیر، ضرب و جرح عمدی، توهین، ایراد ضرب و جرح غیر عمدی ناشی از سوانح رانندگی، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، رانندگی بدون پروانه رسمی، خیانت در امانت و نگهداری و مالکیت مواد مخدر ۱۰ عنوان مجرمانه اولویت دار در سال جاری هستند که در پی تدابیر اتخاذ شده ، روند رو به رشد آنها متوقف و رو به کاهش می باشد.

وی یادآور شد: در نتیجه برگزاری جلسات مستمر و هدفمند در دستگاه قضایی استان هرمزگان بالغ بر ۸۰ بند به صورت مصوبه توسط شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان تدوین و به مرحله اجرا گذاشته شده است.

ساوری تصریح کرد: تغییر جایگاه استان هرمزگان از رتبه سوم کشوری در افزایش ارتکاب جرایم به رتبه اول کشوری در کاهش جرایم ، دستاورد بزرگی است که تنها در کمتر از یک سال محقق شده و جای تقدیر و تشکر دارد.
مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود : در نتیجه اقدامات پیشگیرانه و تدابیر اتخاذ شده در دستگاه قضایی استان هرمزگان ،ضمن ارتقای ضریب امنیت، آمار ارتکاب ۱۰ جرم اولویت دار در این استان نیز به میزان ۲۱ درصد کاهش یافته و استان هرمزگان رتبه نخست کشوری در این شاخص را کسب نموده است.

ساوری تصریح کرد : استان هرمزگان تنها استان کشور است که شوراهای پیشگیری از وقوع جرم در تمام شهرستان های آن فعال می باشند و به نقش آفرینی مؤثر مشغولند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح مصلحین خانواده به صورت گسترده در مناطق مختلف استان هرمزگان به مرحله اجرا گذاشته شده و در نتیجه آن ۲۷ درصد از پرونده های ارجاعی طلاق به صلح و سازش منجر گردیده و این آمار صلح و سازش در برخی شهرستان ها از جمله رودان ۳۷ درصد می باشد.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطر نشان کرد: طرح هر مسجد یک حقوقدان که در بیانات اخیر ریاست قوه قضائیه مورد تأکید قرار گرفت ، از سال ۱۳۹۶ در استان هرمزگان اجرایی شده است.

ساوری در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت: با پیگیری های دادگستری استان هرمزگان ۲۲ نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی این استان شناسایی شده که در نتیجه تدابیر اتخاذ شده ، ۱۵ مورد آن رفع و اصلاح گردیده و ۷ نقطه دیگر در دست اقدام قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۲ طرح پایلوت ملی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیز برای اولین بار در استان هرمزگان به مرحله اجرا گذاشته شده است اظهار داشت : از رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان به دلیل اجرای موفق ۴۴ برنامه پیشگیرانه در گستره استان هرمزگان تشکر و قدردانی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *