رشد ۶۹ درصدی مشارکت خیرین در مدرسه سازی / خیرین مدرسه ساز فرهنگ از خودگذشتگی را تقویت می کنند

به گزارش صدای گامبرون ، سیدفخر الدین هاشمی  با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد کلاسهای درس دراستان با مشارکت خیرین در حال ساخت می باشد، تأکید کرد:در سطح استان۲۰۳ پروژه در قالب۹۶۰ کلاس درس دردست ساخت داریم که از این تعداد ۱۵۳ پروژه در قالب ۷۱۴ کلاس درس با مشارکت خیرین درحال اجراست. وی با […]

به گزارش صدای گامبرون ، سیدفخر الدین هاشمی  با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد کلاسهای درس دراستان با مشارکت خیرین در حال ساخت می باشد، تأکید کرد:در سطح استان۲۰۳ پروژه در قالب۹۶۰ کلاس درس دردست ساخت داریم که از این تعداد ۱۵۳ پروژه در قالب ۷۱۴ کلاس درس با مشارکت خیرین درحال اجراست.
وی با اشاره به نقش خیرین مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی در این استان اظهار کرد: تقویت خیرین مدرسه ساز در اصل تقویت فرهنگ از خودگذشتگی در جامعه بوده است.
مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) گفت: در حال حاضرمشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۹ درصد رشد داشته است وامسال نیز با معیار قرار دادن تولید ،دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی که موجب حرکت رو به جلو و محسوس در همه اهداف اقتصادی می شود مشارکت خیرین رشد زیادی خواهد داشت.
به گفته هاشمی ، ده درصد از مدارس استان مدارس فرسوده و تخریبی می باشند که با روی کار آوردن تمام ظرفیتهای موجود از جمله خیرین، بنیاد برکت، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بنگاه‌های اقتصادی، ۴۰۰ کلاس درس جدید در استان احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف صنایع و بنگاههای اقتصادی ایفای نقشهای اجتماعی خود در قبال جوامع محلی می باشد، افزود: در حال حاضر در استان هرمزگان ۸۵کلاس با زیربنای ۱۵هزار و ۱۷۵مترمربع با مشارکت صنایع و بنگاههای اقتصادی دردست اجرا می باشد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان همچنین در پایان ادامه داد: ۶۷میلیارد تومان اعتبار پروژه های مشارکتی صنایع و بنگاههای اقتصادی می باشد.