رصد کالا در زنجیره تجاری کشور

  معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان از رصد کالا در زنجیره تجاری کشور و همچنین ثبت موجودی کالا در سامانه جامع انبارها خبر داد. به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون، عبدالرضا پیروی منش گفت: پیرو ابلاغیه مقام عالی وزارت و همچنین ابلاغ دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری کشور به […]

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان از رصد کالا در زنجیره تجاری کشور و همچنین ثبت موجودی کالا در سامانه جامع انبارها خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون، عبدالرضا پیروی منش گفت: پیرو ابلاغیه مقام عالی وزارت و همچنین ابلاغ دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری کشور به استان ها، رصد کالا در زنجیره تجاری کشور شامل کلیه فعالان تجاری اعم از واردکنندگان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان، شرکت های پخش، عمده فروشان و خرده فروشان می باشد که باید به طور مستقل علاوه بر ثبت اطلاعات موجودی در سامانه اعلام موجودی کالا، موظفند با مراجعه به سامانه www.nwms.irجامع انبارها نسبت به ثبت الکترونیکی مشخصات و اطلاعات موجودی اقلام اقدام نمایند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان هدف از اجرای این طرح را تحقق راه اندازی سامانه های الکترونیکی و هوشمند جدید مورد نیاز برای نظارت بر فرایند واردات، ‌صادرات، ‌حمل، ‌نگهداری و مبادله کالا و ارز عنوان کرد و گفت: این دستورالعمل برای شفاف و روان سازی نظام توزیع و قیمت گذاری و روزآمد سازی شیوه های نظارت بر بازار به استناد مصوبه های ستاد تنظیم بازار که در بند ۲۳ سیاست های اجرایی اقتصاد مقاومتی به استانها، ابلاغ شده است.

وی گفت: ثبت اطلاعات مکان های نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها، ثبت اطلاعات تولید، ‌واردات و صادرات کالا، ثبت اطلاعات موجودی اولیه، و‌رود و خروج کالا و ثبت اطلاعات خرید و فروش کالا نیز باید از سوی فعالین تجاری انجام شود.

 پیروی منش در پایان گفت: از ابتدای شهریور ماه سالجاری ملاک تشخیص احتکار عدم ثبت الکترونیکی موجودی کالای مورد نظر در سامانه جامع انبارها می باشد و تخلف عدم ثبت رسید و حواله در سامانه انبار مشمول ماده ۶۰ قانون نظام صنفی، احتکار محسوب می شود و تخلف عدم ارائه موجودی کالا در سامانه اعلام موجودی نیز تخلف عدم اعلام موجودی کالامحسوب ، و با متخلفان برخورد می گردد.