س. دی ۲۸ام, ۱۴۰۰

رفع تصرف از ۳۶۰ هزار متر از اراضی ملی

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

رفع تصرف از ۳۶۰ هزار متر از اراضی ملی

رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد اعلام کرد: به دستور مقام قضایی از ۳۶۰ هزار متر از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد با اشاره به تأکیدات رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در رابطه با لزوم اقدام قاطع و سریع در رفع تصرف از اراضی ملی و صیانت از حقوق بیت المال خاطرنشان کرد: ۳۶۰ هزار متر از اراضی ملی که توسط فردی تصرف شده بود آزادسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اراضی رفع تصرف شده در روستای شمیل از توابع شهرستان حاجی آباد قرار دارد و براساس دستور مقام قضایی تمامی مستحدثات غیرقانونی ایجاد شده در این اراضی نیز تخریب شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با تأکید بر مبارزه هدفمند و مستمر با متخلفان حوزه زمین خواری، گفت: حفاظت از اراضی ملی و صیانت از منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی دستگاه های مسئول به منظور اجرای راهکارهای پیشگیرانه ،مقابله بهنگام و تسریع در اجرای احکام است.

وی یادآور شد : در خصوص اراضی تصرف شده در روستای شمیل شهرستان حاجی آباد شاهد کوتاهی برخی دستگاه های اجرایی در عمل به وظایف قانونی شان بودیم و چنانچه این دستگاه ها در بدو امر، تخلفات را گزارش و یا از ارائه تسهیلات خودداری نموده بودند شاهد موفقیت سودجویان در دست اندازی به اراضی ملی و تحمیل هزینه های گزاف جهت مقابله و رفع تصرف نبودیم.

رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد خاطرنشان کرد: پس از اطلاع دادگستری این شهرستان از تصرفات غیرقانونی در روستای شمیل و همچنین بررسی مدارک و دلایل موجود ، شعبه اول دادگاه حقوقی شهرستان حاجی آباد مبادرت به صدور حکم رفع تصرف و تخریب مستحدثات غیرقانونی در این روستا را صادر کرد که پس از قطعیت در دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان با حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان حاجی آباد در محل، به مرحله اجرا گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *